Zware crash Italiaanse topskiester Goggia in training
PONTE DI LEGNO (ANP) - De Italiaanse skiester Sofia Goggia is door een zware crash tijdens een training in Ponte di Legno zwaar geblesseerd geraakt. De specialiste op de afdaling heeft volgens lokale media haar rechteronderbeen gebroken en zal dit seizoen niet meer in actie komen. De Italiaanse wintersportbond wilde dat nog niet bevestigen en zei dat er medisch onderzoek wordt uitgevoerd.
De 31-jarige Goggia is de olympisch kampioen op de afdaling van Pyeongchang 2018. Op de Winterspelen van Beijing in 2022 veroverde ze zilver op de discipline. Ze won in haar carrière vier keer de wereldbeker afdaling en leidt ook dit seizoen in dat klassement. In de algemene wereldbeker staat ze vijfde.
Zware crashes overschaduwen het alpineskiën dit seizoen. Onder anderen de Slowaakse Petra Vlhova, de Zwitserse Corinne Suter, de Noor Aleksander Aamodt Kilde en de Fransman Alexis Pinturault raakten ernstig geblesseerd.
De Amerikaanse Mikaela Shiffrin liep eind januari een knieblessure op door een val in Cortina d'Ampezzo, maar de leidster in de algemene wereldbeker bij de vrouwen lijkt haar seizoen binnenkort te kunnen hervatten.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
9 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
17 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
21 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
22 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 dag geleden