Zware blessure kost judoka Vermeer de Spelen
EDE (ANP) - Judoka Sanne Vermeer heeft een zware hamstringblessure opgelopen. De 21-jarige Friezin mist daardoor zo goed als zeker de Olympische Spelen van volgend jaar, aldus Judobond Nederland. Vermeer was in de klasse tot 63 kilogram in een concurrentiestrijd verwikkeld met Juul Franssen, om uit te maken wie namens Nederland naar Tokio mag gaan.
De judoka uit Leeuwarden raakte afgelopen weekeinde geblesseerd bij de Europa League in Portugal. Medisch onderzoek in het ziekenhuis van Ede wees uit dat Vermeer haar linkerhamstring heeft afgescheurd. De judoka is daardoor zes tot negen maanden uitgeschakeld en kan in die lange periode van afwezigheid geen punten scoren voor de olympische ranglijst, op basis waarvan de tickets voor de Spelen worden verdeeld.
Bij de WK van dit jaar in Tokio verloor Vermeer in de strijd om het brons van de 29-jarige Franssen.
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Pascal Eenkhoorn rijdt tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step. De 29-jarige wielrenner heeft zijn contract bij de Belgische WorldTour-formatie, die volgend jaar verdergaat als Soudal Safety Jogger, met twee jaar verlengd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Keniaanse marathonloper Sabastian Sawe heeft zich vanwege een blessure afgemeld voor de marathon van Berlijn eind september. De 31-jarige Keniaan liep afgelopen april tijdens de marathon van Londen als eerste officieel onder de magische grens van 2 uur (1.59.30).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Karolina Muchová en Jakub Menšík hebben het gemengd dubbelspel van de US Open gewonnen. Het Tsjechische koppel versloeg in de finale de Zwitserse Belinda Bencic en de Italiaan Flavio Cobolli in de supertiebreak: 5-3 1-6 10-6.
4 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Mees Röttgering is uitgeschakeld bij het ATP-toernooi in Winston-Salem in de Verenigde Staten. De 19-jarige Nederlander moest in de derde ronde zijn meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Brit Arthur Fery, die hem met 6-3 6-3 aan de kant zette.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.
14 uur geledenROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
19 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
19 uur geleden