Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware beschuldigingen ARD richting voorzitter gewichthefbond

Zware beschuldigingen ARD richting voorzitter gewichthefbond

BERLIJN (ANP) - De 80-jarige voorzitter van de internationale gewichtheffederatie Tamas Ajan is door de Duitse omroep ARD beschuldigd van corruptie. In een documentaire die zondag werd uitgezonden wordt de Hongaar neergezet als iemand die atleten hielp zich aan dopingcontroles te onttrekken en zich verrijkt heeft met geld dat van het Internationaal Olympisch Comité afkomstig was en bestemd was voor zijn bond, de IWF. Ajan weigerde te reageren.

In de documentaire komt naar voren dat bijna de helft van de 450 medaillewinnaars op Olympische Spelen en WK's tussen 2008 en 2017 in het jaar van hun successen geen enkele keer out-of-competition is getest op verboden middelen. "Er werd niet gecontroleerd omdat ze wisten dat de testen positief zouden zijn", zei de Spaanse gewichthefster Lydia Valentin, die het olympisch goud van Londen 2012 pas kreeg toegekend nadat de drie medaillewinnaars bij hertests waren ontmaskerd als dopingzondaars.

Meer uit Sport

Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

1 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

1 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

1 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

1 uur geleden
Coach Anema denkt dat Conijn eerder had kunnen versnellen

MILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."

2 uur geleden
Velzeboer naar halve finale 500 meter op Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.

2 uur geleden