Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware aardbeving treft Turks-Syrisch grensgebied

Zware aardbeving treft Turks-Syrisch grensgebied

ANTAKYA (ANP/RTR/AFP) - Twee weken na de zware aardbevingen in het zuiden van Turkije is het Turks-Syrische grensgebied opnieuw getroffen door een aardbeving. Die had volgens het Europees seismologisch centrum (EMSC) een kracht van 6.4. Getuigen zeggen dat er nieuwe schade is aan gebouwen in Antakya, de hoofdstad van de Turkse provincie Hatay.

Het epicentrum van de beving lag 14 kilometer ten zuidwesten van Antakya, op zo'n 10 kilometer diepte, meldt EMSC. Volgens journalisten was sprake van paniek in die stad van ruim 200.000 inwoners. Reddingswerkers renden door de stofwolken om te controleren of mensen gewond zijn geraakt. Op sociale media delen mensen beelden van gebouwen die zijn ingestort, ook in de nabijgelegen stad Samandag.

Volgens de burgemeester van die stad is een vrouw omgekomen en liggen nog zeker vier mensen onder het puin. Hij zegt snel behoefte te hebben aan tenten om mensen op te vangen. Vicepresident Fuat Oktay meldt dat op dit moment in totaal acht gewonden naar het ziekenhuis zijn gebracht.

Verdere gevolgen

Lokale media schrijven dat in sommige steden de stroom is uitgevallen na de aardbevingen. Bovendien zou een gedeelte van het ziekenhuis in Iskenderun uit voorzorg ontruimd zijn. In de stad Adana, zo'n 100 kilometer verderop, is volgens de autoriteiten in elk geval geen schade.

Getuigen van persbureau Reuters zeggen dat de trillingen te voelen waren in Syrië, Egypte en Libanon. De Turkse noodhulpdienst AFAD meldt een aantal stevige naschokken in Hatay, de zwaarste met een kracht van 5.8. "We vragen onze burgers in de regio om weg te blijven van beschadigde gebouwen en de waarschuwingen van onze teams nauwgezet op te volgen", twitterde Oktay.

Staken reddingswerkzaamheden

Hatay is een van de zwaarst getroffen provincies door de eerdere aardbevingen. Zondag staakte Turkije de reddingswerkzaamheden in alle provincies, behalve Hatay en Kahramanmaras. De zwaarste aardbevingen van 6 februari hadden een kracht van 7.8 en 7.5. Daarbij zijn zeker 46.000 doden gevallen in Turkije en Syrië. Sindsdien zijn er duizenden naschokken geweest.

Maandag was president Recep Tayyip Erdogan op bezoek in de provincie Hatay, waar duizenden gebouwen al waren ingestort door de vorige bevingen. Hij beloofde daar dat de bouw van nieuwe woningen volgende maand zal beginnen.

Meer uit Buitenland

Ook zesde persoon op borgtocht vrij na dreiging bij Britse basis

LONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.

9 minuten geleden
102-jarige vrouw overleden door overstromingen in Spanje

MADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.

48 minuten geleden
Resten Bulgaarse tsaar na ruim 1000 jaar terug naar huis

THESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.

53 minuten geleden
Rebellen in Tigray uit regionale hoofdstad verdreven

MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.

2 uur geleden
Vliegveld van Vilnius weer open na dronemelding

VILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.

3 uur geleden
Vliegveld van Vilnius gesloten om vermoedelijke drone uit Belarus

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.

3 uur geleden
VAE: flydubai-piloot wilde terroristische aanval uitvoeren

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - De piloot die woensdag een andere piloot aanviel tijdens een vlucht van flydubai naar Tel Aviv probeerde een terroristische aanval uit te voeren, zegt de procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten volgens het staatspersbureau WAM.

4 uur geleden