Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware aardbeving in Tibet, gevoeld in Kathmandu

Zware aardbeving in Tibet, gevoeld in Kathmandu

KATHMANDU/SHIGATSE (ANP/AFP/RTR) - In de buurt van de Tibetaanse stad Shigatse heeft in de nacht van maandag op dinsdag een zware aardbeving plaatsgevonden. Volgens de Amerikaanse geologische dienst USGS gaat het om een beving met een kracht van 7.1 op ongeveer tien kilometer diepte.

Verslaggevers van persbureau AFP melden dat de beving tot in de Nepalese hoofdstad Kathmandu, zo'n vierhonderd kilometer ten zuidwesten van Shigatse, werd gevoeld.

Op de grens van Tibet en Nepal ligt de Mount Everest in de Himalaya. De berg is via twee routes te beklimmen, zuidelijk via Nepal en noordelijk via Tibet.

Het zuidwesten van China wordt vaker geteisterd door aardbevingen. In 2008 werd er in de Chinese provincie Sichuan een beving met een magnitude van 7.9 gemeten, die meer dan 80.000 mensen het leven kostte.

Meer uit Buitenland

Vierhonderd mensen geëvacueerd na grote brand in Noorwegen

KROKSTADELVA (ANP/DPA) - Vanwege de grote brand in het Noorse Krokstadelva zijn zo'n vierhonderd mensen geëvacueerd, zei burgemeester Kjell Arne Hermansen zaterdag tegen het Noorse persbureau NTB.

44 minuten geleden
Mexicaanse president en Canadese premier naar WK-finale met Trump

MEXICO-STAD (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum en de Canadese premier Mark Carney reizen af naar de VS voor de finale van het WK voetbal. Dat zei Sheinbaum tegen journalisten. De VS organiseerden het WK samen met Mexico en Canada.

1 uur geleden
Iran dreigt met meer aanvallen in regio

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft landen in het Midden-Oosten waar Amerikaanse troepen zijn gestationeerd gedreigd met meer aanvallen. Wanneer landen hun grondgebied laten gebruiken voor aanvallen op Iran, kunnen zij een "passende reactie" verwachten.

5 uur geleden
Venezuela neemt 300 miljoen aan IMF-tegoed op voor wederopbouw

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft 346 miljoen dollar (ruim 300 miljoen euro) aan eigen middelen bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) aangesproken voor herstelwerkzaamheden na de twee aardbevingen eind juni. Dat maakte interim-president Delcy Rodriguez vrijdag bekend.

7 uur geleden
VS vallen voor zevende nacht op rij doelen in Iran aan

TEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op Iran. Volgens het Iraanse persbureau IRNA werden daarbij de steden Ahvaz in het zuidwesten, Lar en Darab in het zuiden en Yazd in het midden van het land getroffen. Ook Bandar Abbas en het eiland Qeshm aan de Straat van Hormuz werden aangevallen.

7 uur geleden
Tientallen huizen verwoest door grote brand in Noorwegen

KROKSTADELVA (ANP) - Bij een grote brand in de Noorse stad Krokstadelva zijn tientallen huizen verloren gegaan. De brandweer krijgt de brand volgens de Noorse krant Aftenposten moeilijk onder controle door een combinatie van een hellend terrein, droge begroeiing, dichte bebouwing en een harde, van richting veranderende wind.

8 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela boven de 5000

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 5000 mensen zijn omgekomen bij de aardbevingen die Venezuela eind juni troffen. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez vrijdag bekendgemaakt.

12 uur geleden