Zware aardbeving in Tibet, gevoeld in Kathmandu
KATHMANDU/SHIGATSE (ANP/AFP/RTR) - In de buurt van de Tibetaanse stad Shigatse heeft in de nacht van maandag op dinsdag een zware aardbeving plaatsgevonden. Volgens de Amerikaanse geologische dienst USGS gaat het om een beving met een kracht van 7.1 op ongeveer tien kilometer diepte.
Verslaggevers van persbureau AFP melden dat de beving tot in de Nepalese hoofdstad Kathmandu, zo'n vierhonderd kilometer ten zuidwesten van Shigatse, werd gevoeld.
Op de grens van Tibet en Nepal ligt de Mount Everest in de Himalaya. De berg is via twee routes te beklimmen, zuidelijk via Nepal en noordelijk via Tibet.
Het zuidwesten van China wordt vaker geteisterd door aardbevingen. In 2008 werd er in de Chinese provincie Sichuan een beving met een magnitude van 7.9 gemeten, die meer dan 80.000 mensen het leven kostte.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
3 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
4 uur geleden