Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware aanvallen op havenstad Marioepol houden aan

Zware aanvallen op havenstad Marioepol houden aan

MARIOEPOL (ANP/RTR/DPA) - De zware aanvallen op de Oekraïense havenstad Marioepol houden aan. Het stadsbestuur verklaart dat de infrastructuur constant wordt beschoten, waardoor de stad zonder water en elektriciteit zit. Daarnaast meldt het dat het Russische offensief de aanvoer van onder meer voedselvoorraden en de evacuatie van mensen verhindert.

Marioepol was een van de eerste doelwitten toen de Russische invasie een week geleden begon en wordt momenteel omsingeld. De Britse inlichtingendiensten bevestigen dat de Oekraïense autoriteiten ondanks de zware aanvallen de controle over Marioepol weten te behouden.

Volgens Rusland verliest Oekraïne de controle over steeds meer grondgebied rondom de stad. Het Russische ministerie van Defensie meldt dat de inwoners woensdag de mogelijk hebben gekregen om richting het oosten te vluchten, naar gebieden van pro-Russische separatisten. Er worden volgens een woordvoerder maatregelen genomen om de burgers van Marioepol te beschermen.

Leningrad

De gemeenteraad vergelijkt Marioepol met Leningrad, tegenwoordig bekend als Sint-Petersburg. Daarmee wordt verwezen naar de belegering van de Sovjet-stad door nazi-Duitsland, waardoor ongeveer 1,5 miljoen mensen stierven tijdens een jaren durende blokkade.

De lokale bestuurders willen een humanitaire corridor creëren en de getroffen infrastructuur repareren. Volgens hen is sprake van "genocide op het Oekraïense volk". "We worden vernietigd als een natie." De burgemeester heeft gezegd dat woningen door Russische raketten worden geraakt en dat er veel slachtoffers vallen. Marioepol heeft 430.000 inwoners en ligt aan de kust van de Zee van Azov.

Meer uit Buitenland

Hoofdpodium Belgisch festival Tomorrowland in brand

BOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.

44 minuten geleden
Netanyahu verliest coalitiepartner en meerderheid in parlement

JERUZALEM (ANP/RTR) - De ultraorthodoxe partij Shas stapt uit de Israëlische coalitie uit onvrede over de geplande militaire dienstplicht voor orthodoxe joden, melden Israëlische media. Dat betekent dat premier Benjamin Netanyahu zijn meerderheid in het parlement verliest. Shas zou echter hebben besloten Netanyahu niet te laten vallen en geen motie van wantrouwen tegen hem en zijn regering te steunen.

1 uur geleden
EU-meerjarenbegroting groeit van 1200 naar 2000 miljard euro

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe meerjarenbegroting (MFK) van de EU groeit van 1200 miljard naar 2000 miljard euro, zo blijkt uit het woensdag gepresenteerde voorstel van de Europese Commissie. De nieuwe MFK loopt van 2028 tot 2034. De afgelopen jaren droegen EU-lidstaten 1,1 procent van hun bruto nationaal inkomen af aan de EU, dat wordt vanaf 2028 1,26 procent.

3 uur geleden
Jennifer Simons beëdigd als president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.

3 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Damascus gemeld

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Syrische hoofdstad Damascus. Het ministerie van Defensie en een militair doel bij het presidentieel paleis zouden zijn getroffen.

4 uur geleden
Oekraïens parlement keurt terugtreden premier Sjmyhal goed

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met het terugtreden van premier Denys Sjmyhal. Hij diende dinsdag zijn ontslagbrief in om plaats te maken voor Joelia Svyrydenko, die president Volodymyr Zelensky eerder deze week naar voren schoof als nieuwe premier. Over haar aanstelling wordt waarschijnlijk donderdag gestemd.

4 uur geleden
1 jaar en 8 maanden celstraf voor gevangen burgemeester Istanbul

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Ekrem Imamoglu, de inmiddels geschorste burgemeester van Istanbul die in maart werd opgepakt, is veroordeeld tot een celstraf van een jaar en acht maanden. Hij werd berecht voor het bedreigen en beledigen van een aanklager, meldt de Turkse omroep Habertürk. Imamoglu werd wel vrijgesproken voor het opjutten van anderen tot het aanvallen van de aanklager.

5 uur geleden