Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwangerschap hindert olympische droom wielrenster Van Dijk niet

Zwangerschap hindert olympische droom wielrenster Van Dijk niet

BILBAO (ANP) - Met wat tips van ervaringsdeskundigen, hulp van een trainer en steun van partner Benjamin is wielrenster Ellen van Dijk bezig met een complex plan. De houdster van het werelduurrecord en drievoudig wereldkampioene tijdrijden hoopt in september te bevallen van haar eerste kind en ruim tien maanden later een medaille te veroveren op de Olympische Spelen van Parijs.

Van Dijk (36) was woensdag in Bilbao waar in een gelijknamige supermarkt de nieuwe sponsor Lidl zich officieel verbond aan de wielerploeg die nu Lidl-Trek heet. De Woerdense wielrenster was ingevlogen om bij de presentatie van de Tourploeg in de nieuwe shirts ook het vrouwenteam te betrekken.

Haar collega's zijn in Italië waar vrijdag de Giro Donne begint, het leven dat voor Van Dijk ook altijd vanzelfsprekend was. "Het is een heel ander jaar geworden. Het is ook spannend, maar er is even geen prestatiedruk. Dat is wel lekker, voor een jaartje."

Sabbatical

Ze mist het soms, maar geniet vooral van haar zwangerschap en de kans om haar sport eens van een afstandje te bekijken. "Met een soort helikopterview." Van Dijk ziet het als een sabbatical, deed ondertussen wat tv-werk voor Eurosport en de NOS en gaat volgende week tien dagen mee in de Tour als analyticus voor de Britse tv-zender ITV, een klus die ze kreeg via haar ploeggenote Lizzie Deignan.

Om erachter te komen hoe topsport te bedrijven tijdens en na een zwangerschap kon ze voor advies niet bij de Britse moeder van twee terecht. "Lizzie heeft het totaal anders beleefd en kon tijdens haar zwangerschap amper trainen." Van Dijk zit nog steeds op de fiets en spreekt in Bilbao over twee gemiste trainingsdagen.

Olympische medaille

Want ze is van plan volgend jaar in Parijs alsnog een olympische medaille te veroveren, liefst het goud natuurlijk. In Rio 2016 werd ze vierde na een val. Vier jaar later werd ze niet geselecteerd omdat het parcours in Tokio te zwaar voor haar zou zijn, zelf dacht ze daar anders over. Een plan ligt er, al vanaf het moment dat ze zwanger is. Het was zoeken. "Je vindt niet veel over de combinatie topsport en zwangerschap. Ik heb geprobeerd info te halen bij verschillende sporters, maar voor een handbalster of een zeilster is het toch heel anders."

Veel steun krijgt ze van haar ploeg, van haar trainer Josu Larrazabal, van de Spaanse teamarts wiens vrouw ook haar roeicarrière vervolgde na een zwangerschap. "En verder boeken lezen, googelen, het is een zoektocht. We hebben eerder wel gedacht aan stoppen, maar dat hoeft natuurlijk niet. En Benjamin stond er helemaal achter. Dat was het belangrijkste, zo'n beslissing neem je niet alleen."

Meer uit Sport

Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

1 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

3 uur geleden
Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

8 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

12 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

12 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

14 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

17 uur geleden