Zwangerschap hindert olympische droom wielrenster Van Dijk niet
BILBAO (ANP) - Met wat tips van ervaringsdeskundigen, hulp van een trainer en steun van partner Benjamin is wielrenster Ellen van Dijk bezig met een complex plan. De houdster van het werelduurrecord en drievoudig wereldkampioene tijdrijden hoopt in september te bevallen van haar eerste kind en ruim tien maanden later een medaille te veroveren op de Olympische Spelen van Parijs.
Van Dijk (36) was woensdag in Bilbao waar in een gelijknamige supermarkt de nieuwe sponsor Lidl zich officieel verbond aan de wielerploeg die nu Lidl-Trek heet. De Woerdense wielrenster was ingevlogen om bij de presentatie van de Tourploeg in de nieuwe shirts ook het vrouwenteam te betrekken.
Haar collega's zijn in Italië waar vrijdag de Giro Donne begint, het leven dat voor Van Dijk ook altijd vanzelfsprekend was. "Het is een heel ander jaar geworden. Het is ook spannend, maar er is even geen prestatiedruk. Dat is wel lekker, voor een jaartje."
Sabbatical
Ze mist het soms, maar geniet vooral van haar zwangerschap en de kans om haar sport eens van een afstandje te bekijken. "Met een soort helikopterview." Van Dijk ziet het als een sabbatical, deed ondertussen wat tv-werk voor Eurosport en de NOS en gaat volgende week tien dagen mee in de Tour als analyticus voor de Britse tv-zender ITV, een klus die ze kreeg via haar ploeggenote Lizzie Deignan.
Om erachter te komen hoe topsport te bedrijven tijdens en na een zwangerschap kon ze voor advies niet bij de Britse moeder van twee terecht. "Lizzie heeft het totaal anders beleefd en kon tijdens haar zwangerschap amper trainen." Van Dijk zit nog steeds op de fiets en spreekt in Bilbao over twee gemiste trainingsdagen.
Olympische medaille
Want ze is van plan volgend jaar in Parijs alsnog een olympische medaille te veroveren, liefst het goud natuurlijk. In Rio 2016 werd ze vierde na een val. Vier jaar later werd ze niet geselecteerd omdat het parcours in Tokio te zwaar voor haar zou zijn, zelf dacht ze daar anders over. Een plan ligt er, al vanaf het moment dat ze zwanger is. Het was zoeken. "Je vindt niet veel over de combinatie topsport en zwangerschap. Ik heb geprobeerd info te halen bij verschillende sporters, maar voor een handbalster of een zeilster is het toch heel anders."
Veel steun krijgt ze van haar ploeg, van haar trainer Josu Larrazabal, van de Spaanse teamarts wiens vrouw ook haar roeicarrière vervolgde na een zwangerschap. "En verder boeken lezen, googelen, het is een zoektocht. We hebben eerder wel gedacht aan stoppen, maar dat hoeft natuurlijk niet. En Benjamin stond er helemaal achter. Dat was het belangrijkste, zo'n beslissing neem je niet alleen."
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
13 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
16 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden