Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwangerschap hindert olympische droom wielrenster Van Dijk niet

Zwangerschap hindert olympische droom wielrenster Van Dijk niet

BILBAO (ANP) - Met wat tips van ervaringsdeskundigen, hulp van een trainer en steun van partner Benjamin is wielrenster Ellen van Dijk bezig met een complex plan. De houdster van het werelduurrecord en drievoudig wereldkampioene tijdrijden hoopt in september te bevallen van haar eerste kind en ruim tien maanden later een medaille te veroveren op de Olympische Spelen van Parijs.

Van Dijk (36) was woensdag in Bilbao waar in een gelijknamige supermarkt de nieuwe sponsor Lidl zich officieel verbond aan de wielerploeg die nu Lidl-Trek heet. De Woerdense wielrenster was ingevlogen om bij de presentatie van de Tourploeg in de nieuwe shirts ook het vrouwenteam te betrekken.

Haar collega's zijn in Italië waar vrijdag de Giro Donne begint, het leven dat voor Van Dijk ook altijd vanzelfsprekend was. "Het is een heel ander jaar geworden. Het is ook spannend, maar er is even geen prestatiedruk. Dat is wel lekker, voor een jaartje."

Sabbatical

Ze mist het soms, maar geniet vooral van haar zwangerschap en de kans om haar sport eens van een afstandje te bekijken. "Met een soort helikopterview." Van Dijk ziet het als een sabbatical, deed ondertussen wat tv-werk voor Eurosport en de NOS en gaat volgende week tien dagen mee in de Tour als analyticus voor de Britse tv-zender ITV, een klus die ze kreeg via haar ploeggenote Lizzie Deignan.

Om erachter te komen hoe topsport te bedrijven tijdens en na een zwangerschap kon ze voor advies niet bij de Britse moeder van twee terecht. "Lizzie heeft het totaal anders beleefd en kon tijdens haar zwangerschap amper trainen." Van Dijk zit nog steeds op de fiets en spreekt in Bilbao over twee gemiste trainingsdagen.

Olympische medaille

Want ze is van plan volgend jaar in Parijs alsnog een olympische medaille te veroveren, liefst het goud natuurlijk. In Rio 2016 werd ze vierde na een val. Vier jaar later werd ze niet geselecteerd omdat het parcours in Tokio te zwaar voor haar zou zijn, zelf dacht ze daar anders over. Een plan ligt er, al vanaf het moment dat ze zwanger is. Het was zoeken. "Je vindt niet veel over de combinatie topsport en zwangerschap. Ik heb geprobeerd info te halen bij verschillende sporters, maar voor een handbalster of een zeilster is het toch heel anders."

Veel steun krijgt ze van haar ploeg, van haar trainer Josu Larrazabal, van de Spaanse teamarts wiens vrouw ook haar roeicarrière vervolgde na een zwangerschap. "En verder boeken lezen, googelen, het is een zoektocht. We hebben eerder wel gedacht aan stoppen, maar dat hoeft natuurlijk niet. En Benjamin stond er helemaal achter. Dat was het belangrijkste, zo'n beslissing neem je niet alleen."

Meer uit Sport

Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

12 minuten geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

10 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

11 uur geleden
Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

15 uur geleden
Sabalenka bereikt probleemloos tweede ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.

19 uur geleden
New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

1 dag geleden