Zwangeren kunnen met vragen over corona naar digitaal spreekuur
UTRECHT (ANP) - Zwangere en pas bevallen vrouwen kunnen met hun vragen en zorgen over het coronavirus vanaf maandag terecht op een digitaal spreekuur. De KNOV, de organisatie van verloskundigen, begint daarmee omdat er veel vragen binnenkomen, zoals: mag ik wel kraambezoek ontvangen en kan mijn partner bij de bevalling zijn. Ook blijken er veel vragen te zijn over de mogelijke besmetting van de baby.
Verloskundigen krijgen deze vragen nu heel vaak. Het is bijvoorbeeld niet meer vanzelfsprekend dat een moeder of vriendin bij de bevalling aanwezig kan zijn. Al met al verlopen zwangerschap, bevalling en de periode daarna door de coronapandemie anders dan gedacht. "Verloskundigen doen er alles aan om rust te brengen in deze uitzonderlijke tijden", zegt KNOV-directeur Charlotte de Schepper.
Het verloskundig spreekuur is maandag 6 april van 13.00 tot 14.00 uur live te volgen op de site deverloskundige.nl. Geïnteresseerden kunnen hier hun vragen stellen aan verloskundigen. Als er genoeg belangstelling is, komt er nog een keer zo'n spreekuur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich honderden voornamelijk Iraanse demonstranten verzameld. Ze roepen onder meer de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
8 uur geleden