Zwangere atlete Broersen wil door tot Spelen van Parijs 2024
ARNHEM (ANP) - Atlete Nadine Broersen is zwanger. De 31-jarige meerkampster verwacht in mei haar eerste kind. Broersen wil "zo goed mogelijk" doortrainen met het oog op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. "Volgend jaar zal anders zijn dan andere jaren, maar wel heel bijzonder."
De Noord-Hollandse onthulde via Instagram dat ze zwanger is. "Bye bye abs, hello baby", schreef Broersen, daarmee doelend op haar buikspieren. Ze werd op het sociale medium gefeliciteerd door onder anderen Dafne Schippers, Femke Bol, Lisanne de Witte, Liemarvin Bonevacia en de Belgische Nafi Thiam, tweevoudig olympisch kampioene op de meerkamp.
Broersen deed afgelopen zomer in Tokio voor de derde keer mee aan de Olympische Spelen. Vanwege fysieke klachten meldde ze zich af voor de tweede dag van de zevenkamp. Anouk Vetter en Emma Oosterwegel pakten achter Thiam zilver en brons.
Broersen veroverde in 2014 de wereldtitel indoor op de vijfkamp. Later dat jaar pakte ze bij de EK zilver op de zevenkamp.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden