
Zwangere Amerikaanse vrouw doodgeschoten door haar 2-jarige zoon
NORWALK (ANP/AFP) - Een zwangere vrouw en haar ongeboren kind zijn vorige week in de Amerikaanse staat Ohio overleden nadat haar 2-jarige zoon haar per ongeluk in de rug had geschoten met een pistool, meldt de politie. Het jongetje had het geladen pistool in de ouderlijke slaapkamer gevonden toen zijn moeder de was aan het doen was.
De 31-jarige moeder belde meteen na het incident, dat op 16 juni gebeurde, alarmnummer 911. Ze werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht, waar artsen middels een keizersnede een vergeefse poging deden haar baby te redden. Enkele uren later overleed de moeder aan haar verwondingen.
De politie vond in de slaapkamer een 9mm-pistool op een nachtkastje, evenals twee andere geladen vuurwapens. De man van het slachtoffer was niet thuis op het moment van het incident. De wapens waren van hem, zei hij tegen lokale media.
Volgens het Pew Research Center heeft ongeveer 40 procent van de Amerikaanse huishoudens vuurwapens. In meer dan de helft van die huishoudens wonen ook kinderen. Maar minder dan de helft van de huishoudens met wapens bergt ze veilig op, volgens de Johns Hopkins University's School of Public Health.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas streeft naar garanties dat een nieuw, door de Verenigde Staten gesteund staakt-het-vurenvoorstel tot het einde van de Israëlische oorlog in Gaza leidt. Dat meldt een bron dicht bij de Palestijnse beweging.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de geloofsbrieven van een nieuwe ambassadeur van Afghanistan geaccepteerd, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Daarmee is het het eerste land dat de Talibanregering van het land erkent.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 218 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek gezegd dat Moskou niet zal afzien van zijn doelstellingen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Wel is Rusland nog steeds geïnteresseerd in een "onderhandelde oplossing".
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.
10 uur geleden