Zwakkere yen stuwt Nikkei
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de angst voor het nieuwe coronavirus in China verder afnam. Een daling van de Japanse yen, die in onzekere tijden als een veilige haven wordt beschouwd, bood eveneens steun aan de beurshandel. Ook de Chinese beurzen wisten verder te herstellen na de koersval aan het begin van de week.
De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent hoger op 23.319,56 punten. Sony sloot 0,5 procent lager na een schommelende handelssessie. Het Japanse elektronicaconcern verhoogde zijn winstverwachting dankzij een sterke vraag naar beeldsensoren voor de camera's in mobiele telefoons. Het bedrijf waarschuwde wel voor de impact van het coronavirus op zijn wereldwijde toeleveringsketen. Branchegenoot Sharp won 1,2 procent na een sterke winstgroei in het afgelopen kwartaal.
Op macro-economisch vlak bleek dat de dienstensector in Japan afgelopen maand weer is gegroeid, na een krimp in december. De Chinese dienstensector liet volgens marktonderzoekers Caixin en Markit in januari een minder sterke groei zien dan in december.
Besmettingen
De beursgraadmeter in Shanghai ging tussentijds 0,8 procent vooruit en de beurs in Shenzhen kreeg er 0,7 procent bij. In China zijn inmiddels zeker 490 mensen overleden aan het coronavirus. Het aantal besmettingen is opgelopen tot meer dan 24.000. In grote delen van het land zijn de fabrieken gesloten om de virusuitbraak in te dammen. In Macau blijven de casino's voorlopig dicht.
De Hang Seng-index in Hongkong stond 0,1 procent in de plus. De Kospi in Seoul klom 0,1 procent. Hyundai steeg 0,4 procent. De Zuid-Koreaanse automaker stopt deze week met de productie in eigen land vanwege een tekort aan onderdelen door het nieuwe coronavirus. De All Ordinaries in Sydney sloot met een plus van 0,4 procent.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.
59 minuten geledenBLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - App-ontwikkelaars hebben Apple in Londen voor de rechter gedaagd. De zaak draait om de apptrackingfunctie van het Amerikaanse techbedrijf. Die houdt in dat apps de gebruiker om toestemming moeten vragen voordat ze die gebruiker op websites of in apps van derden kunnen volgen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".
4 uur geleden