
Zwakkere Duitse economie laat sporen na op arbeidsmarkt
NEURENBERG (ANP) - De werkloosheid in Duitsland is voor het eerst in drie maanden gestegen. Volgens een federaal arbeidsbureau laat de afzwakking van de Duitse economie sporen na op de arbeidsmarkt.
De werkloosheid in januari kwam uit op 6,2 procent, na een correctie voor seizoensinvloeden. Dat was een maand eerder nog 6,1 procent, meldde het Bundesagentur für Arbeit. Economen rekenden erop dat de werkloosheid gelijk zou blijven.
Onlangs werd bekend dat de Duitse economie, de grootste van Europa, vorig jaar voor het tweede jaar op rij is gekrompen. Onder andere de omvangrijke auto-industrie in het land heeft het moeilijk door een tegenvallende vraag naar elektrische auto's.
Volgens het Bundesagentur für Arbeit zijn er signalen dat de "ongunstige ontwikkeling op de arbeidsmarkt in de nabije toekomst doorzet". Een barometer waarmee de organisatie het sentiment op de arbeidsmarkt meet, daalde naar het laagste niveau buiten coronajaar 2020 gerekend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street na een bericht dat het socialemediabedrijf de lancering van een belangrijk kunstmatige intelligentie-model uitstelt. Verder was cryptobeurs Coinbase een stevige verliezer na nieuws over een hack en een onderzoek van beurswaakhond SEC.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische consumentenorganisatie Testaankoop spant een rechtszaak aan tegen Ryanair om vermeende misleidende praktijken bij het boekingsproces. Volgens Testaankoop worden de rechten van consumenten geschonden omdat Ryanair geld vraagt voor het meenemen van handbagage.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan het opstellen van speciale normen om het waterverbruik in datacenters te beperken. Dat is een van de manieren waarmee Brussel wil voorkomen dat er komende decennia watertekorten ontstaan, meldt persbureau Bloomberg dat een conceptdocument heeft ingezien.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij Apple-topman Tim Cook heeft gevraagd te stoppen met het bouwen van fabrieken in India voor apparaten bestemd voor de VS. Hij dringt er bij de iPhone-maker op aan om de productie in de Verenigde Staten op te voeren nu het bedrijf zich van China afwendt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Cryptobeurs Coinbase wordt gechanteerd door hackers die gevoelige klantgegevens hebben gestolen. Ze eisen 20 miljoen dollar. Coinbase zegt het losgeld niet te zullen betalen en schat dat het incident het Amerikaanse bedrijf tot 400 miljoen dollar kan kosten om op te lossen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven maken zich zorgen over de leveringszekerheid van elektriciteit. Ze vrezen dat de situatie nog ernstiger is dan netbeheerder TenneT donderdag in een rapport schetste. "Op basis van de TenneT-monitor en wat wij horen van leden verwachten we dat de situatie al veel eerder dan 2030 zeer kwetsbaar wordt als we nu niet in actie komen", zegt Deltalinqs, de ondernemersorganisatie voor de bedrijven in de haven.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA heeft een opvolger gevonden voor de eerder dit jaar overleden directeur van zijn Nederlandse tak. De Oostenrijker Walter Kadnar staat per 1 september aan het hoofd van IKEA Nederland, heeft de Zweedse woonwarenhuisketen donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden