Zwak kwartaal bioscopen Kinepolis door gebrek aan blockbusters
GENT (ANP) - Bioscoopketen Kinepolis heeft een zwakker kwartaal achter de rug, door een gebrek aan nieuwe filmreleases. Topman Eddy Duquenne geeft aan dat Top Gun: Maverick in september, bijna vier maanden na release, nog altijd de meest populaire film was in de meer dan honderd bioscopen van zijn bedrijf. Normaal is de nummer 1-positie dan al lang ingenomen door een nieuwe blockbuster.
Kinepolis zat wat betreft bezoekersaantallen afgelopen periode op bijna driekwart van het niveau uit 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Het herstel van het bioscoopbezoek verliep in de eerste helft van het jaar nog "beloftevol", geeft het in meerdere landen actieve bedrijf aan. Maar het zwakkere filmaanbod en de hoge buitentemperaturen in de zomer brachten daar verandering in.
Volgens Duquenne gaven de mensen die toch naar de bioscoop gingen, wel relatief veel uit. Per bezoeker werd er meer aan tickets, dranken en snacks verkocht dan een jaar geleden. Onder de streep bleef er ook winst over, al geeft Kinepolis in zijn update daarover geen specifieke cijfers.
Duquenne zegt dat het filmaanbod voor het vierde kwartaal er wel weer veelbelovend uitziet. Hij rekent daarom op een succesvolle laatste periode van het jaar. Titels die binnenkort uitkomen zijn onder meer Black Panther: Wakanda Forever en Avatar: The Way of Water.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
1 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
1 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
3 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
5 uur geleden