Zwak jaar voor Duitse handel, export en import gedaald
WIESBADEN (ANP/DPA) - Duitsland heeft een zwak jaar met zijn buitenlandse handel achter de rug. Zowel de export als de import van de grootste economie van Europa nam af in 2023, aldus cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis. Ook Nederland heeft hier last van want Duitsland is onze belangrijkste handelspartner.
De export van goederen 'Made in Germany' zakte vorig jaar met 1,4 procent tot een waarde van 1562 miljard euro. Duitsland is gevoelig voor een afzwakkende wereldeconomie. Zo staat de Duitse industrie al langere tijd onder druk door dalende orders voor bijvoorbeeld bedrijfsmachines. Door de gestegen rentes zijn bedrijven terughoudender geworden met investeringen in nieuwe machines en apparatuur en daar heeft Duitsland hinder van.
De import nam nog sterker af, met 9,7 procent tot ruim 1352 miljard euro. Door de zwakte in de industrie waren er bijvoorbeeld minder grondstoffen nodig. Ook zorgde de hoge inflatie ervoor dat huishoudens de hand meer op de knip hielden, waardoor dus minder spullen uit het buitenland werden geïmporteerd, zoals elektronica, computers, speelgoed en smartphones.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een recordboete opgelegd aan een illegale partij die in Nederland zonder vergunning gokspellen aanbiedt op verschillende websites, waaronder Instantcasino en Skyhills. Het bedrijf EOD Code SRL krijgt een boete van 37 miljoen euro, de hoogste boete die de Ksa tot nu toe voor illegaal aanbod heeft opgelegd.
4 uur geleden