Zwaartepunt Poly verplaatst zich naar Friesland
HOUTEN (ANP) - Friesland moet zich de komende uren opmaken voor het zwaartepunt van de zeer zware storm Poly, die via het IJsselmeer naar Friesland trekt. Weeronline verwacht dat Poly met zeer zware windstoten veel schade kan aanrichten in Friesland en Flevoland.
In Noord-Holland veroorzaakt Poly momenteel al veel schade, zoals omgewaaide bomen en schade aan gebouwen. Op de Houtribdijk, de waterkering tussen Enkhuizen en Lelystad, is momenteel sprake van een zware storm met windstoten van ruim 130 kilometer per uur. Poly trekt verder en begin van de middag is Friesland aan de beurt. Ook daar wordt veel stormschade verwacht.
Later op de dag trekt de zomerstorm langs de Groningse noordkust en is er naar verwachting woensdagmiddag en -avond in Groningen, Friesland, Drenthe en de Wadden sprake van zware windstoten van 75 tot 100 kilometer per uur. Poly verlaat Nederland eind van de middag naar Denemarken.
Naast wind brengt Poly ook veel regen met zich mee: tot dusver is in de noordwestelijke helft van het land op grote schaal ruim 20 millimeter gevallen. Lokaal viel zelfs 30 millimeter. Volgens Weeronline kan daar nog makkelijk 10 millimeter bij komen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
1 uur geledenELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
4 uur geleden