Zwaartepunt Poly verplaatst zich naar Friesland
HOUTEN (ANP) - Friesland moet zich de komende uren opmaken voor het zwaartepunt van de zeer zware storm Poly, die via het IJsselmeer naar Friesland trekt. Weeronline verwacht dat Poly met zeer zware windstoten veel schade kan aanrichten in Friesland en Flevoland.
In Noord-Holland veroorzaakt Poly momenteel al veel schade, zoals omgewaaide bomen en schade aan gebouwen. Op de Houtribdijk, de waterkering tussen Enkhuizen en Lelystad, is momenteel sprake van een zware storm met windstoten van ruim 130 kilometer per uur. Poly trekt verder en begin van de middag is Friesland aan de beurt. Ook daar wordt veel stormschade verwacht.
Later op de dag trekt de zomerstorm langs de Groningse noordkust en is er naar verwachting woensdagmiddag en -avond in Groningen, Friesland, Drenthe en de Wadden sprake van zware windstoten van 75 tot 100 kilometer per uur. Poly verlaat Nederland eind van de middag naar Denemarken.
Naast wind brengt Poly ook veel regen met zich mee: tot dusver is in de noordwestelijke helft van het land op grote schaal ruim 20 millimeter gevallen. Lokaal viel zelfs 30 millimeter. Volgens Weeronline kan daar nog makkelijk 10 millimeter bij komen.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
10 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
11 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
13 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
16 uur geleden