Zwaarste lockdown voor vier Italiaanse regio’s
ROME (ANP/RTR) - In vier regio’s in Italië worden vanaf vrijdag de zwaarste lockdownmaatregelen van kracht, waaronder Lombardije met het financiële centrum Milaan. Ook de aangrenzende regio Piemonte met als hoofdstad Turijn komt onder dat regime.
Mensen mogen alleen naar buiten voor werk of boodschappen. Cafés, restaurants en de meeste winkels moeten sluiten. Fabrieken blijven open.
De kleine Alpenregio Valle d’Aoste en de zuidelijke regio Calabrië vallen ook onder deze ‘rode zone’. In de overige zestien regio’s zijn de ‘gewone’, ook al stevige maatregelen van kracht.
Premier Conte
Premier Conte ondertekende eerder op de dag een decreet waardoor vanaf vrijdagavond in het hele land weer een avondklok wordt ingevoerd om de heropleving van het coronavirus te stoppen. Van 22.00 tot 05.00 uur mag niemand naar buiten zonder geldige reden.
Sportzalen, bioscopen en theaters in Italië zijn al dicht. Cafés en restaurants moeten om 18.00 uur sluiten en het ontvangen van gasten thuis is beperkt tot zes mensen. Er geldt ook al een mondkapjesplicht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
5 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
6 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
7 uur geleden