Zwaarste aardbeving in reeks onder Egeïsche Zee tot nog toe
ARKESINI (ANP) - In de lange reeks aardbevingen onder de Egeïsche Zee van de afgelopen dagen was er dinsdagmiddag een bij het eiland Amorgos met een kracht van ruim 5.0. Dat is de zwaarste tot nu toe in de reeks. Griekse media melden dat het epicentrum van de beving ruim 20 kilometer ten zuidwesten van het eiland op een diepte van ruim 13 kilometer onder de zeebodem lag.
Amorgos wordt net als het zuidwestelijker gelegen eiland Santorini al dagen geteisterd door aardbevingen. Bewoners en toeristen trekken weg van de eilanden. Op Amorgos zijn dinsdag voor de meest recente aardbeving al vijf bevingen met een kracht van meer dan 4.0 geweest. In de eerste vier dagen van februari zijn er vooral tussen Amorgos en Santorini 43 aardbevingen geweest die een kracht hadden groter dan 4.0.
Seismologen waarschuwen dat de aardbevingen nog dagen of weken kunnen aanhouden. Er zou op enig moment ook een zwaardere beving kunnen plaatsvinden, mogelijk met een kracht van 5.5 tot 6. Dan bestaat instortingsgevaar bij slecht gebouwde huizen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
5 uur geleden