Zwaarst gedupeerden watersnood krijgen opnieuw 1000 euro
MOOK (ANP) - De mensen die het zwaarst gedupeerd zijn door de watersnood afgelopen juli in Limburg krijgen nog eens 1000 euro. Dat bedrag komt bovenop de 1000 euro die ze eerder al kregen. Daarnaast wordt 3 miljoen euro vrijgemaakt voor extra schrijnende gevallen.
Dat heeft het Nationaal Rampenfonds vrijdagmiddag laten weten. De verdubbeling naar 2000 euro houdt in dat de mensen die eerder al een gift kregen van 1000 euro begin december automatisch een tweede gift van 1000 euro krijgen. Ze hoeven daar niets voor te doen. Het gaat hierbij om ruim 2500 huishoudens.
De 3 miljoen euro extra gaat naar gemeenten, die het geld verder kunnen verdelen aan de extra schrijnende gevallen. Het gaat daarbij om mensen die financieel kwetsbaar zijn omdat ze de lasten van de overstromingen niet goed kunnen dragen. Het budget per gemeente wordt gerelateerd aan het aantal huishoudens dat getroffen is. De uitkering door de gemeenten kan vervolgens bovenop de 2000 euro gegeven worden. Over de details van aanvragen en toekenning vindt binnenkort overleg plaats met de getroffen gemeenten.
Inzamelingsactie
De termijn waarop maatschappelijke organisaties steunaanvragen kunnen indienen is verlengd tot 28 maart 2022. Uit dit potje is inmiddels voor 600.000 euro aan uitkeringen gedaan. Het Nationaal Rampenfonds begon op 16 juli met de inzamelingsactie via giro 777 en haalde daarmee 11,5 miljoen euro op, geschonken door meer dan 200.000 particulieren en bedrijven. Het geld is bedoeld voor personen en gezinnen die het zwaarst onder de overstromingen te lijden hebben gehad.
"Wij beseffen dat ook een gift van 1000 plus 1000 euro voor veel huishoudens slechts een bescheiden bijdrage is aan de oplossing van de financiële problemen door de ramp", zegt secretaris Geert Jan Hamilton van het Nationaal Rampenfonds. "Wij willen daarom voor schrijnende gevallen een extra uitkering mogelijk maken en waar mogelijk ook de steun voor lokale projecten versterken. We hebben de gemeenten, na overleg met enkele burgemeesters, gevraagd mee te werken aan de opzet van lokale fondsen die het NRF over betalingen aan gedupeerden adviseren. Zij weten bij welke particulieren en organisaties de nood het hoogst is. Organisaties die steun nodig hebben, kunnen zich met een projectaanvraag ook nog steeds direct tot ons wenden."
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
15 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
19 uur geleden