Zwaarst gedupeerden watersnood krijgen opnieuw 1000 euro
MOOK (ANP) - De mensen die het zwaarst gedupeerd zijn door de watersnood afgelopen juli in Limburg krijgen nog eens 1000 euro. Dat bedrag komt bovenop de 1000 euro die ze eerder al kregen. Daarnaast wordt 3 miljoen euro vrijgemaakt voor extra schrijnende gevallen.
Dat heeft het Nationaal Rampenfonds vrijdagmiddag laten weten. De verdubbeling naar 2000 euro houdt in dat de mensen die eerder al een gift kregen van 1000 euro begin december automatisch een tweede gift van 1000 euro krijgen. Ze hoeven daar niets voor te doen. Het gaat hierbij om ruim 2500 huishoudens.
De 3 miljoen euro extra gaat naar gemeenten, die het geld verder kunnen verdelen aan de extra schrijnende gevallen. Het gaat daarbij om mensen die financieel kwetsbaar zijn omdat ze de lasten van de overstromingen niet goed kunnen dragen. Het budget per gemeente wordt gerelateerd aan het aantal huishoudens dat getroffen is. De uitkering door de gemeenten kan vervolgens bovenop de 2000 euro gegeven worden. Over de details van aanvragen en toekenning vindt binnenkort overleg plaats met de getroffen gemeenten.
Inzamelingsactie
De termijn waarop maatschappelijke organisaties steunaanvragen kunnen indienen is verlengd tot 28 maart 2022. Uit dit potje is inmiddels voor 600.000 euro aan uitkeringen gedaan. Het Nationaal Rampenfonds begon op 16 juli met de inzamelingsactie via giro 777 en haalde daarmee 11,5 miljoen euro op, geschonken door meer dan 200.000 particulieren en bedrijven. Het geld is bedoeld voor personen en gezinnen die het zwaarst onder de overstromingen te lijden hebben gehad.
"Wij beseffen dat ook een gift van 1000 plus 1000 euro voor veel huishoudens slechts een bescheiden bijdrage is aan de oplossing van de financiële problemen door de ramp", zegt secretaris Geert Jan Hamilton van het Nationaal Rampenfonds. "Wij willen daarom voor schrijnende gevallen een extra uitkering mogelijk maken en waar mogelijk ook de steun voor lokale projecten versterken. We hebben de gemeenten, na overleg met enkele burgemeesters, gevraagd mee te werken aan de opzet van lokale fondsen die het NRF over betalingen aan gedupeerden adviseren. Zij weten bij welke particulieren en organisaties de nood het hoogst is. Organisaties die steun nodig hebben, kunnen zich met een projectaanvraag ook nog steeds direct tot ons wenden."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
3 uur geleden