Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwaargewicht Shell helpt AEX aan kleine winst

Zwaargewicht Shell helpt AEX aan kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet woensdag een kleine winst zien onder aanvoering van zwaargewicht Shell. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het olie- en gasconcern meer geld wil uitkeren aan zijn aandeelhouders. Ook elders in Europa veerden de beurzen op na de verliesbeurt een dag eerder. Op de financiële markten wordt verder vooral uitgekeken naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die later op de dag worden vrijgegeven.

Shell ging aan kop bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een winst van ruim 3 procent. Het concern wil zijn aandeelhouders beter belonen, nu flink wordt geprofiteerd van het economisch herstel van de coronacrisis en de hoge energieprijzen. De totale uitkering aan aandeelhouders, waaronder het dividend, zal vanaf de bekendmaking van de kwartaalcijfers op 29 juli worden opgeschroefd. Vorig jaar had Shell juist nog het dividend voor het eerst in decennia verlaagd vanwege de impact van de coronacrisis op de oliesector.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent in de plus op 735,60 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 1055,42 punten. De graadmeters in Parijs en Londen wonnen 0,6 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,9 procent, ondanks een nieuwe daling van de Duitse industriële productie in mei. Volgens kenners van ING blijven de vooruitzichten voor de Duitse industrie ook na twee tegenvallende maanden positief.

ArcelorMittal

Naast Shell stond staalmaker ArcelorMittal in de kopgroep van de AEX met een winst van 1,6 procent. Randstad klom 1,4 procent. Kepler Cheuvreux verhoogde het koersdoel voor de uitzender. De verzekeraars ASR, Aegon en NN Group deden eveneens goede zaken en gingen tot 1,5 procent omhoog. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi wonnen tot 0,9 procent na de voorlopige kwartaalresultaten van chipreus Samsung. Het Zuid-Koreaanse concern profiteerde in het tweede kwartaal onder meer van de hoge prijzen van computerchips.

In de MidKap stond roestvrijstaalproducent Aperam bovenaan met een winst van dik 2 procent. Vastgoedfonds WDP volgde met een plus van 1,7 procent dankzij een koopadvies van JPMorgan. Biotechnologiebedrijf Galapagos en beursintermediair Flow Traders sloten de rij met verliezen rond de 1 procent.

De euro was 1,1820 dollar waard, tegenover 1,1827 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de koersdaling op dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 74,24 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 75,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

1 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

2 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

11 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

19 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

19 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

22 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

23 uur geleden