Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwaargewicht Shell geeft AEX-index een impuls

Zwaargewicht Shell geeft AEX-index een impuls

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met winst de handel uitgegaan. Daarbij kreeg de graadmeter een zetje van zwaargewicht Shell dat 2,3 procent aan beurswaarde won, geholpen door stijgende olieprijzen. Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) verwacht dat de wereldwijde vraag naar energie dit jaar volledig zal herstellen van de coronacrisis. Eerder werd pas in 2023 een herstel voorzien.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 68,44 dollar. Brentolie klom ook 1,1 procent in prijs tot 70,97 dollar per vat. Ook andere oliemaatschappijen als Total en BP sloten op winst.

Beleggers deden het over het algemeen rustig aan na de recente sterke opmars. Daarbij werd gewacht op cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die voor donderdag en vrijdag op het programma staan. Het optimisme over de heropening van de economie bleef de algehele stemming op de aandelenmarkten wel ondersteunen. Een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen zorgde voor enige terughoudendheid.

Adyen

De AEX sloot, aangevoerd door chiptoeleverancier BE Semiconductor (plus 2,7 procent), met een winst van 0,4 procent op 718,93 punten. De MidKap won een fractie tot 1074,81 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,5 procent.

Fintechbedrijf Adyen, dat zijn betaaldiensten gaat aanbieden in de Verenigde Arabische Emiraten, was de grootste daler in de AEX met een verlies van dik 2 procent.

Air France-KLM

In de MidKap stond luchtvaartcombinatie Air France-KLM bovenaan met een winst van 3,5 procent, door de hoop op een sterk herstel van het vliegverkeer in de zomermaanden. Zo is het bestemmingennetwerk van KLM in Noord-Amerika vrijwel terug op het niveau van 2019 van voor de coronapandemie. Branchegenoten als Lufthansa en British Airways-moeder IAG wonnen tot 2,5 procent.

Volvo klom 3,5 procent in Stockholm. De Zweedse vrachtwagenfabrikant gaat de volledige opbrengst van de verkoop van UD Trucks aan het Japanse Isuzu Motors uitkeren aan zijn aandeelhouders. Verder werd Bang & Olufsen in Kopenhagen bijna 10 procent hoger gezet na een positieve winstverwachting van de Deense maker van beeld- en geluidsapparatuur.

De euro was 1,2214 dollar waard, tegen 1,2243 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

1 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

4 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

4 uur geleden
Dieselprijs omlaag na G7-besluit over vrijgave dieselvoorraden

EINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.

5 uur geleden
Nieuw Russisch commissariaat voor oud-bondskanselier Schröder

MOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.

6 uur geleden
Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

8 uur geleden