Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwaardere uitrusting Belgische douane om dreiging drugscriminelen

Zwaardere uitrusting Belgische douane om dreiging drugscriminelen

BRASSCHAAT (ANP/BELGA) - De Belgische douane heeft nieuwe, zwaardere uitrusting gepresenteerd waarmee de beambten zich beter moeten kunnen verweren tegen de misdaad die ook zwaarder wordt. Het gaat om nieuwe kogelwerende vesten, handboeien en nieuw medisch materiaal. Daarnaast worden de opleidingen aangepast en komen er uiteindelijk nieuwe vuurwapens.

Volgens de Belgische vicepremier Jan Jambon is de nieuwe uitrusting onder meer nodig door de toegenomen drugscriminaliteit in de haven. Daarin spelen ook Nederlandse criminelen een grote rol.

Het hoofd van de douane Kristian Vanderwaeren verwijst naar een poging om een in beslag genomen lading cocaïne te roven, eind 2023. Daarbij werden drie medewerkers van een douanepost vastgebonden. "Er is een opschaling van mogelijke agressie naar douaniers. Het was de eerste keer dat wij werden bedreigd door criminelen in grote hoeveelheden en met zware wapens."

Nieuwe, lange wapens

Volgens Vanderwaeren moesten de douaniers het zelf doen met wapens uit de jaren negentig. Die zijn nu vernieuwd, waardoor de medewerkers zich beter kunnen verdedigen. "We strijden vandaag absoluut met meer gelijke wapens in vergelijking met vroeger."

België telt ongeveer 3300 douaniers. Van hen dragen 550 een vuurwapen, veelal lichtere wapens. Het is de bedoeling dat er eind volgend jaar nieuwe, lange wapens van een zwaarder kaliber komen. De douane hoopt er 250 aan te kopen, maar mogelijk is er maar genoeg geld voor de helft.

Meer uit Buitenland

Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zondag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

1 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDON (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft negen arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. Het Londense korps verwacht dat er meer arrestaties zullen volgen.

1 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 21 mensen gewond geraakt, van wie zeker drie ernstig. Dat melden de Spaanse hulpdiensten.

2 uur geleden
Partij VOX start in Madrid congres zonder Argentijnse eregast

MADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.

4 uur geleden
Meer dan honderdduizend demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.

4 uur geleden
Trump tot NAVO-landen: eerst stoppen met olie uit Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.

6 uur geleden
Kritiek op voorstel voor Albanese 'AI-minister'

TIRANA (ANP/DPA) - De aankondiging van de regering in Albanië om een computerprogramma als 'AI-minister' op te nemen in het nieuwe kabinet leidt tot kritiek van de oppositie in het land. Volgens de leider van de conservatieve Democratische Partij kan het helemaal niet.

7 uur geleden