Zwaardere bewapening voor douane in havens om dreiging
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de douane wordt zwaarder bewapend met het oog op dreigingen uit het criminele milieu. Het gaat om het Team Bijzondere Bijstand van de Douane (TBB Douane), laat demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Douane) aan de Tweede Kamer weten. De eenheid krijgt semi-automatische schoudervuurwapens.
Dit onderdeel is vooral actief in de havens van Rotterdam en Vlissingen en voert regelmatig "hoogrisico-" transporten uit van in beslag genomen drugs naar de plek waar ze vernietigd worden. Dat de TBB Douane zwaardere wapens krijgt is nodig "gelet op indicaties van dreigingen van criminele organisaties, en de veiligheid van de betrokken medewerkers", aldus De Vries.
De TBB Douane houdt zich onder meer bezig met de ondersteuning en bescherming van medewerkers van de douane die belast zijn met de bestrijding van drugssmokkel. De hoeveelheid drugs die de afgelopen jaren in de havens is onderschept, is enorm gegroeid. Dit jaar ging het volgens de staatssecretaris al om meer dan 49.000 kilo.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
15 uur geleden