Zverev wint Duits onderonsje in Rod Laver Arena
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft het Duitse onderonsje met Daniel Altmaier in de eerste ronde van de Australian Open gewonnen. De nummer 3 van de wereld versloeg zijn 23-jarige landgenoot, die de 87e plek inneemt op de mondiale ranking, in de Rod Laver Arena in drie sets: 7-6 (3) 6-1 7-6 (1).
Zverev werd alleen in de derde set gebroken, bij een stand van 2-2. De olympisch kampioen van Tokio en winnaar van de ATP Finals van afgelopen jaar brak echter al snel weer terug en maakte het karwei in de tiebreak af, nadat hij daarvoor op de service van Altmaier vier matchpoints had laten liggen.
Bij afwezigheid van titelhouder Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, is Zverev na Daniil Medvedev de hoogst geplaatste speler op de Australian Open. De 24-jarige Duitser jaagt nog altijd op zijn eerste grandslamtitel. Vorig jaar moest hij het in de kwartfinales van de Australian Open afleggen tegen Djokovic.
In de tweede ronde neemt Zverev het op tegen John Millman. De 32-jarige Australiër versloeg Feliciano López uit Spanje in vier sets: 6-1 6-3 4-6 7-5. De 40-jarige López deed voor het twintigste jaar op rij mee aan de Australian Open.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
5 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
7 uur geleden