Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zverev wil broer Mischa gebruiken om Brouwer te bestrijden

Zverev wil broer Mischa gebruiken om Brouwer te bestrijden

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev denkt voor het treffen met Gijs Brouwer in de openingsronde van Wimbledon baat te hebben bij de trainingssessies met zijn broer Mischa. De Duitse nummer 19 van de plaatsingslijst en de Nederlandse debutant treffen elkaar dinsdag.

"Ik ken hem niet en ik heb hem nog nooit zien spelen", bekende Zverev over de nummer 153 van de wereld. "Ik hoorde dat hij linkshandig is en serve-and-volley speelt. Gelukkig heb ik iemand in de familie die dat vijftien jaar heel goed heeft gedaan."

Daarmee doelde Zverev op zijn negen jaar oudere broer Mischa, die tot de 25e plek op de mondiale ranglijst reikte. De linkshandige Mischa is inmiddels gestopt en fungeert onder meer als trainingspartner van zijn jongere familielid. Hij vervult in aanloop naar het duel met de qualifier uit Venhuizen een belangrijke rol.

Blessure vorig jaar

Zverev miste Wimbledon vorig jaar door een zware enkelblessure en haalde in 2021 de vierde ronde, zijn beste resultaat in Londen. Een jaar eerder was hij finalist op de US Open. In New York liet Zverev in de eindstrijd tegen Dominic Thiem een uitgelezen kans op een grandslamtitel onbenut en hij verloor in vijf spannende sets. In aanloop naar Wimbledon liet de Duitser weten nog altijd geloven in de absolute top. "Ik wil grandslamtoernooien winnen en de nummer 1 van de wereld worden. Dat zijn mijn grote doelen", liet hij optekenen in Duitse media.

Zverev hoopt zijn woorden kracht bij te zetten op Wimbledon, waar hij negen jaar geleden de beste was als junior. "Mijn loting is niet eenvoudig. Maar als ik goed speel, kan ik van iedereen winnen", zei de voormalig nummer 2 van de wereld. "Ik voel me beter dan ooit op het gras. De manier waarop ik tennis, de manier waarop ik de ballen raak en de manier waarop ik hier tot nu toe de trainingssets heb gespeeld, geven me een positief gevoel. Ik heb het gevoel dat ik het spel onder controle heb. En dat is heel belangrijk op gras."

Rentree

In het tweede deel van 2023 heeft Zverev geen enkel punt te verdedigen. Hij raakte vorig jaar geblesseerd in de halve finale van Roland Garros tegen Rafael Nadal en was maanden uitgeschakeld. Pas begin dit jaar maakte hij zijn rentree. "Na mijn blessure heb ik altijd gezegd dat ik dat ene resultaat nodig had en dat heb ik gedaan met mijn halve finale op Roland Garros. Vorig jaar was ik dicht bij mijn doelen maar toen kwam de blessure. Dat was niet makkelijk voor me om te accepteren. Ik hoop dat het eind dit jaar allemaal anders gaat lopen."

Zverev (26) en Brouwer (27) troffen elkaar nooit eerder.

Meer uit Sport

Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

4 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

4 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

6 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

15 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

18 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

18 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

21 uur geleden