Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zverev wil broer Mischa gebruiken om Brouwer te bestrijden

Zverev wil broer Mischa gebruiken om Brouwer te bestrijden

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev denkt voor het treffen met Gijs Brouwer in de openingsronde van Wimbledon baat te hebben bij de trainingssessies met zijn broer Mischa. De Duitse nummer 19 van de plaatsingslijst en de Nederlandse debutant treffen elkaar dinsdag.

"Ik ken hem niet en ik heb hem nog nooit zien spelen", bekende Zverev over de nummer 153 van de wereld. "Ik hoorde dat hij linkshandig is en serve-and-volley speelt. Gelukkig heb ik iemand in de familie die dat vijftien jaar heel goed heeft gedaan."

Daarmee doelde Zverev op zijn negen jaar oudere broer Mischa, die tot de 25e plek op de mondiale ranglijst reikte. De linkshandige Mischa is inmiddels gestopt en fungeert onder meer als trainingspartner van zijn jongere familielid. Hij vervult in aanloop naar het duel met de qualifier uit Venhuizen een belangrijke rol.

Blessure vorig jaar

Zverev miste Wimbledon vorig jaar door een zware enkelblessure en haalde in 2021 de vierde ronde, zijn beste resultaat in Londen. Een jaar eerder was hij finalist op de US Open. In New York liet Zverev in de eindstrijd tegen Dominic Thiem een uitgelezen kans op een grandslamtitel onbenut en hij verloor in vijf spannende sets. In aanloop naar Wimbledon liet de Duitser weten nog altijd geloven in de absolute top. "Ik wil grandslamtoernooien winnen en de nummer 1 van de wereld worden. Dat zijn mijn grote doelen", liet hij optekenen in Duitse media.

Zverev hoopt zijn woorden kracht bij te zetten op Wimbledon, waar hij negen jaar geleden de beste was als junior. "Mijn loting is niet eenvoudig. Maar als ik goed speel, kan ik van iedereen winnen", zei de voormalig nummer 2 van de wereld. "Ik voel me beter dan ooit op het gras. De manier waarop ik tennis, de manier waarop ik de ballen raak en de manier waarop ik hier tot nu toe de trainingssets heb gespeeld, geven me een positief gevoel. Ik heb het gevoel dat ik het spel onder controle heb. En dat is heel belangrijk op gras."

Rentree

In het tweede deel van 2023 heeft Zverev geen enkel punt te verdedigen. Hij raakte vorig jaar geblesseerd in de halve finale van Roland Garros tegen Rafael Nadal en was maanden uitgeschakeld. Pas begin dit jaar maakte hij zijn rentree. "Na mijn blessure heb ik altijd gezegd dat ik dat ene resultaat nodig had en dat heb ik gedaan met mijn halve finale op Roland Garros. Vorig jaar was ik dicht bij mijn doelen maar toen kwam de blessure. Dat was niet makkelijk voor me om te accepteren. Ik hoop dat het eind dit jaar allemaal anders gaat lopen."

Zverev (26) en Brouwer (27) troffen elkaar nooit eerder.

Meer uit Sport

Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

10 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

13 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

15 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

16 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

17 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

18 uur geleden