Zverev voor derde keer naar laatste vier Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft voor de derde keer in zijn carrière de halve finales bereikt van de Australian Open. De nummer 2 van de plaatsingslijst won in vier sets van de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (1) 7-6 (0) 2-6 6-1. De partij in de Rod Laver Arena van Melbourne duurde een kleine drieënhalf uur.
De 27-jarige Zverev behoort al jaren tot de wereldtop, maar mist nog een grandslamtitel op zijn palmares. Hij stond wel twee keer in een finale: vorig jaar op Roland Garros en in 2020 in de US Open.
De Duitser had het niet makkelijk met de Amerikaan Paul, die als twaalfde was geplaatst in de Australian Open. Hij won de eerste twee sets moeizaam na een tiebreak en gaf de derde set zelfs volledig uit handen. In het vierde bedrijf richtte de Hamburger zich op en leek hij op weg naar een overtuigende 6-0, maar Paul kreeg tegen het einde van de partij nog een korte opleving. Op eigen service maakte Zverev het uiteindelijk af op zijn derde matchpoint.
De nummer 2 van de wereld treft in de halve finale de winnaar van de kraker tussen de Serviër Novak Djokovic en Spanjaard Carlos Alcaraz, die later dinsdag wordt afgewerkt.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
13 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
14 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
20 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
22 uur geleden