Zverev voor derde keer naar laatste vier Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft voor de derde keer in zijn carrière de halve finales bereikt van de Australian Open. De nummer 2 van de plaatsingslijst won in vier sets van de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (1) 7-6 (0) 2-6 6-1. De partij in de Rod Laver Arena van Melbourne duurde een kleine drieënhalf uur.
De 27-jarige Zverev behoort al jaren tot de wereldtop, maar mist nog een grandslamtitel op zijn palmares. Hij stond wel twee keer in een finale: vorig jaar op Roland Garros en in 2020 in de US Open.
De Duitser had het niet makkelijk met de Amerikaan Paul, die als twaalfde was geplaatst in de Australian Open. Hij won de eerste twee sets moeizaam na een tiebreak en gaf de derde set zelfs volledig uit handen. In het vierde bedrijf richtte de Hamburger zich op en leek hij op weg naar een overtuigende 6-0, maar Paul kreeg tegen het einde van de partij nog een korte opleving. Op eigen service maakte Zverev het uiteindelijk af op zijn derde matchpoint.
De nummer 2 van de wereld treft in de halve finale de winnaar van de kraker tussen de Serviër Novak Djokovic en Spanjaard Carlos Alcaraz, die later dinsdag wordt afgewerkt.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
19 minuten geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
27 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.
47 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
59 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar eerste zege van het seizoen op de massastart geboekt. De 26-jarige Friezin won de sprint na zestien ronden in Thialf voor de Amerikaanse Mia Manganello en Park Ji-woo uit Zuid-Korea.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.
1 uur geleden