Zverev voor derde keer naar laatste vier Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft voor de derde keer in zijn carrière de halve finales bereikt van de Australian Open. De nummer 2 van de plaatsingslijst won in vier sets van de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (1) 7-6 (0) 2-6 6-1. De partij in de Rod Laver Arena van Melbourne duurde een kleine drieënhalf uur.
De 27-jarige Zverev behoort al jaren tot de wereldtop, maar mist nog een grandslamtitel op zijn palmares. Hij stond wel twee keer in een finale: vorig jaar op Roland Garros en in 2020 in de US Open.
De Duitser had het niet makkelijk met de Amerikaan Paul, die als twaalfde was geplaatst in de Australian Open. Hij won de eerste twee sets moeizaam na een tiebreak en gaf de derde set zelfs volledig uit handen. In het vierde bedrijf richtte de Hamburger zich op en leek hij op weg naar een overtuigende 6-0, maar Paul kreeg tegen het einde van de partij nog een korte opleving. Op eigen service maakte Zverev het uiteindelijk af op zijn derde matchpoint.
De nummer 2 van de wereld treft in de halve finale de winnaar van de kraker tussen de Serviër Novak Djokovic en Spanjaard Carlos Alcaraz, die later dinsdag wordt afgewerkt.
Meer uit Sport
NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
2 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
4 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
18 uur geleden