Zverev voor derde keer naar laatste vier Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft voor de derde keer in zijn carrière de halve finales bereikt van de Australian Open. De nummer 2 van de plaatsingslijst won in vier sets van de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (1) 7-6 (0) 2-6 6-1. De partij in de Rod Laver Arena van Melbourne duurde een kleine drieënhalf uur.
De 27-jarige Zverev behoort al jaren tot de wereldtop, maar mist nog een grandslamtitel op zijn palmares. Hij stond wel twee keer in een finale: vorig jaar op Roland Garros en in 2020 in de US Open.
De Duitser had het niet makkelijk met de Amerikaan Paul, die als twaalfde was geplaatst in de Australian Open. Hij won de eerste twee sets moeizaam na een tiebreak en gaf de derde set zelfs volledig uit handen. In het vierde bedrijf richtte de Hamburger zich op en leek hij op weg naar een overtuigende 6-0, maar Paul kreeg tegen het einde van de partij nog een korte opleving. Op eigen service maakte Zverev het uiteindelijk af op zijn derde matchpoint.
De nummer 2 van de wereld treft in de halve finale de winnaar van de kraker tussen de Serviër Novak Djokovic en Spanjaard Carlos Alcaraz, die later dinsdag wordt afgewerkt.
Meer uit Sport
VALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone heeft op de reuzenslalom haar tweede gouden medaille van de Winterspelen in eigen land gewonnen. De 35-jarige regerend wereldkampioene had na de eerste manche een voorsprong van 34 honderdsten van een seconde, die bouwde ze in de tweede manche uit tot 62 honderdsten. De Zweedse titelverdedigster Sara Hector en de Noorse Thea Stjernesund grepen met exact dezelfde tijd het zilver.
1 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
6 uur geleden