
Zverev verwacht bij rentree niet direct zijn beste tennis
DIRIYAH (ANP) - Alexander Zverev wil het demonstratietoernooi om de Diriyah Tennis Cup in Saudi-Arabië aangrijpen om weer wedstrijdritme en het nodige vertrouwen op te doen. De Duitse tennisser gaat de komende dagen zijn eerste wedstrijden spelen sinds Roland Garros, waar hij begin juni een zware enkelblessure opliep tegen Rafael Nadal.
"Ik kan niet zomaar naar de Australian Open afreizen en verwachten dat ik mijn beste tennis laat zien. Daarom zijn deze toernooien momenteel buitengewoon belangrijk", zei Zverev over het toernooi in het Midden-Oosten. "Ik moet accepteren dat ik niet meteen weer 100 procent zal zijn. Het zal natuurlijk geen kwestie van vandaag of morgen worden."
Voor de 25-jarige Zverev, nu de nummer 12 van de wereld, is het de zwaarste blessure uit zijn loopbaan. "Dit is een proces dat andere spelers zoals Dominic Thiem of Rafael Nadal al hebben doorgemaakt. Dat accepteer ik ook en ik zal er natuurlijk alles aan doen om zo snel mogelijk weer 100 procent te zijn", aldus de Duitser. "Er is niets veranderd aan mijn doelen. Ik wil nog steeds een van de beste spelers ter wereld zijn en nog steeds de grootste toernooien ter wereld winnen."
Tegenslag
Zverev had eind vorig seizoen al willen terugkeren op de baan, maar zijn revalidatie verliep niet helemaal als gehoopt. "De tegenslag vlak voor de Daviscup in Hamburg viel me erg tegen. Ik dacht eigenlijk dat ik hersteld was en toen zei de dokter dat het bot nog tijd nodig had. Toen dacht ik: nu begint het allemaal weer van voren af aan. Als gezin hebben we dan ook besloten op vakantie te gaan. Dat was echt goed voor mij. Het was een frisse start en daarna ging het weer de goede kant op."
Zverev doet begin volgend jaar ook mee aan de United Cup en bereidt zich daar voor op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar dat op maandag 16 januari begint.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
11 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
12 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
14 uur geleden