Zverev verliest dag na nipte zege op Griekspoor van Goffin
SHANGHAI (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de achtste finales van het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door de Belg David Goffin. Het werd 6-4 7-5 voor de nummer 66 van de wereld. Dinsdag had Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst, nog een nipte zege geboekt op Tallon Griekspoor.
De 33-jarige Goffin, de voormalig nummer 7 van de wereld, kende een aantal magere jaren. Hij staat voor het eerst sinds Wimbledon 2022 bij de laatste acht op een groot toernooi. "Ik had twijfels over mijn toekomst, maar ik besloot er nog één keer voor te gaan om mijn dochter te laten zien dat ik een goede tennisser ben", zei Goffin, die zijn eerste toernooi als vader speelt. Goffin neemt het in de kwartfinales op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Zverev (27) kwam een dag eerder nog goed weg tegen Griekspoor. Het werd 7-6 (6) 2-6 7-6 (5) voor de Duitser, die pas zijn achtste wedstrijdpunt benutte. Tegen Goffin maakte hij in de tweede set nog een break achterstand ongedaan (4-2), maar een stunt kon hij niet voorkomen. De Belg maakte het af met een lovegame.
Kwartfinales
Eerder op de dag bereikten favorieten Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Novak Djokovic wel de kwartfinales. Zij wonnen allemaal in twee sets. Sinner versloeg Ben Shelton met 6-4 7-6 (1), Alcaraz was met 6-4 7-5 te sterk voor Gaël Monfils en Djokovic liet de Rus Roman Safioellin met 6-3 6-2 kansloos.
Het masterstoernooi in China duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
10 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
12 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
12 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden