Zverev verliest dag na nipte zege op Griekspoor van Goffin
SHANGHAI (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de achtste finales van het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door de Belg David Goffin. Het werd 6-4 7-5 voor de nummer 66 van de wereld. Dinsdag had Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst, nog een nipte zege geboekt op Tallon Griekspoor.
De 33-jarige Goffin, de voormalig nummer 7 van de wereld, kende een aantal magere jaren. Hij staat voor het eerst sinds Wimbledon 2022 bij de laatste acht op een groot toernooi. "Ik had twijfels over mijn toekomst, maar ik besloot er nog één keer voor te gaan om mijn dochter te laten zien dat ik een goede tennisser ben", zei Goffin, die zijn eerste toernooi als vader speelt. Goffin neemt het in de kwartfinales op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Zverev (27) kwam een dag eerder nog goed weg tegen Griekspoor. Het werd 7-6 (6) 2-6 7-6 (5) voor de Duitser, die pas zijn achtste wedstrijdpunt benutte. Tegen Goffin maakte hij in de tweede set nog een break achterstand ongedaan (4-2), maar een stunt kon hij niet voorkomen. De Belg maakte het af met een lovegame.
Kwartfinales
Eerder op de dag bereikten favorieten Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Novak Djokovic wel de kwartfinales. Zij wonnen allemaal in twee sets. Sinner versloeg Ben Shelton met 6-4 7-6 (1), Alcaraz was met 6-4 7-5 te sterk voor Gaël Monfils en Djokovic liet de Rus Roman Safioellin met 6-3 6-2 kansloos.
Het masterstoernooi in China duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
23 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden