Zverev verliest dag na nipte zege op Griekspoor van Goffin
SHANGHAI (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de achtste finales van het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door de Belg David Goffin. Het werd 6-4 7-5 voor de nummer 66 van de wereld. Dinsdag had Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst, nog een nipte zege geboekt op Tallon Griekspoor.
De 33-jarige Goffin, de voormalig nummer 7 van de wereld, kende een aantal magere jaren. Hij staat voor het eerst sinds Wimbledon 2022 bij de laatste acht op een groot toernooi. "Ik had twijfels over mijn toekomst, maar ik besloot er nog één keer voor te gaan om mijn dochter te laten zien dat ik een goede tennisser ben", zei Goffin, die zijn eerste toernooi als vader speelt. Goffin neemt het in de kwartfinales op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Zverev (27) kwam een dag eerder nog goed weg tegen Griekspoor. Het werd 7-6 (6) 2-6 7-6 (5) voor de Duitser, die pas zijn achtste wedstrijdpunt benutte. Tegen Goffin maakte hij in de tweede set nog een break achterstand ongedaan (4-2), maar een stunt kon hij niet voorkomen. De Belg maakte het af met een lovegame.
Kwartfinales
Eerder op de dag bereikten favorieten Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Novak Djokovic wel de kwartfinales. Zij wonnen allemaal in twee sets. Sinner versloeg Ben Shelton met 6-4 7-6 (1), Alcaraz was met 6-4 7-5 te sterk voor Gaël Monfils en Djokovic liet de Rus Roman Safioellin met 6-3 6-2 kansloos.
Het masterstoernooi in China duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
7 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
9 uur geleden