Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zverev verliest dag na nipte zege op Griekspoor van Goffin

Zverev verliest dag na nipte zege op Griekspoor van Goffin

SHANGHAI (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de achtste finales van het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door de Belg David Goffin. Het werd 6-4 7-5 voor de nummer 66 van de wereld. Dinsdag had Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst, nog een nipte zege geboekt op Tallon Griekspoor.

De 33-jarige Goffin, de voormalig nummer 7 van de wereld, kende een aantal magere jaren. Hij staat voor het eerst sinds Wimbledon 2022 bij de laatste acht op een groot toernooi. "Ik had twijfels over mijn toekomst, maar ik besloot er nog één keer voor te gaan om mijn dochter te laten zien dat ik een goede tennisser ben", zei Goffin, die zijn eerste toernooi als vader speelt. Goffin neemt het in de kwartfinales op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.

Zverev (27) kwam een dag eerder nog goed weg tegen Griekspoor. Het werd 7-6 (6) 2-6 7-6 (5) voor de Duitser, die pas zijn achtste wedstrijdpunt benutte. Tegen Goffin maakte hij in de tweede set nog een break achterstand ongedaan (4-2), maar een stunt kon hij niet voorkomen. De Belg maakte het af met een lovegame.

Kwartfinales

Eerder op de dag bereikten favorieten Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Novak Djokovic wel de kwartfinales. Zij wonnen allemaal in twee sets. Sinner versloeg Ben Shelton met 6-4 7-6 (1), Alcaraz was met 6-4 7-5 te sterk voor Gaël Monfils en Djokovic liet de Rus Roman Safioellin met 6-3 6-2 kansloos.

Het masterstoernooi in China duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

4 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

7 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

7 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

9 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

13 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

14 uur geleden