Zverev verliest dag na nipte zege op Griekspoor van Goffin
SHANGHAI (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de achtste finales van het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door de Belg David Goffin. Het werd 6-4 7-5 voor de nummer 66 van de wereld. Dinsdag had Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst, nog een nipte zege geboekt op Tallon Griekspoor.
De 33-jarige Goffin, de voormalig nummer 7 van de wereld, kende een aantal magere jaren. Hij staat voor het eerst sinds Wimbledon 2022 bij de laatste acht op een groot toernooi. "Ik had twijfels over mijn toekomst, maar ik besloot er nog één keer voor te gaan om mijn dochter te laten zien dat ik een goede tennisser ben", zei Goffin, die zijn eerste toernooi als vader speelt. Goffin neemt het in de kwartfinales op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Zverev (27) kwam een dag eerder nog goed weg tegen Griekspoor. Het werd 7-6 (6) 2-6 7-6 (5) voor de Duitser, die pas zijn achtste wedstrijdpunt benutte. Tegen Goffin maakte hij in de tweede set nog een break achterstand ongedaan (4-2), maar een stunt kon hij niet voorkomen. De Belg maakte het af met een lovegame.
Kwartfinales
Eerder op de dag bereikten favorieten Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Novak Djokovic wel de kwartfinales. Zij wonnen allemaal in twee sets. Sinner versloeg Ben Shelton met 6-4 7-6 (1), Alcaraz was met 6-4 7-5 te sterk voor Gaël Monfils en Djokovic liet de Rus Roman Safioellin met 6-3 6-2 kansloos.
Het masterstoernooi in China duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
2 uur geleden