Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zverev pakt olympische tennistitel

Zverev pakt olympische tennistitel

TOKIO (ANP) - Alexander Zverev is de opvolger van Andy Murray als olympisch tenniskampioen. In de finale van het mannentoernooi liet de 24-jarige Duitser Karen Chatsjanov uit Rusland met 6-3 6-1 kansloos. Nooit eerder wist een Duitser goud te pakken bij het enkelspel voor mannen.

Zverev, die na een 4-3-voorsprong zeven games op een rij pakte, benutte na een uur en 19 minuten zijn eerste wedstrijdpunt met een uit de lucht geslagen forehand. Na het laatste punt sloeg hij uit ongeloof zijn armen voor zijn ogen.

De finale was geen moment spannend, vooral omdat Chatsjanov geen moment het niveau van eerder in het toernooi haalde. Chatsjanov, de mondiale nummer 25, overtuigde bij de laatste vier nog met een zege op de Spanjaard Pablo Carreño Busta, die in de strijd om brons van Novak Djokovic won.

Zesde grote titel

Voor Zverev, de nummer 5 van de wereld, is het zijn zesde grote titel uit zijn loopbaan. Hij won al vier masterstoernooien en was in 2018 de beste op de ATP Finals, het eindejaarstoernooi. Vorig jaar verloor Zverev de finale van de US Open, het grandslamtoernooi dat later deze maand weer begint.

In zowel 2012 als 2016 ging de olympische titel naar de Schot Andy Murray, die zich in Tokio op het laatste moment terugtrok. Djokovic, de favoriet voor de titel, werd in de halve finales door Zverev uitgeschakeld en werd uiteindelijk vierde.

Bij de vrouwen ging het olympisch goud naar de Zwitserse Belinda Bencic.

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

7 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

7 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

11 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

14 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

14 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

18 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

21 uur geleden