Zverev na verlies op Australian Open en ziekte toch in Daviscup
MELBOURNE (ANP/DPA) - Alexander Zverev wil ondanks zijn pijnlijke nederlaag in de halve finales van de Australian Open volgende week voor Duitsland uitkomen in de Daviscup. "Ik ga ervan uit dat ik in Hongarije erbij zal zijn", zei hij over het aanstaande landenduel. Zverev (26) werd de afgelopen dagen gehinderd door een lichte griep. De nummer 6 van de wereld verloor in Melbourne in een vijfsetter van de Rus Daniil Medvedev.
"Natuurlijk is het een enorme tegenvaller. Het ging de afgelopen maanden supergoed en zowel in de voorbereiding als hier in Australië heb ik alles gedaan wat ik kon doen", keek Zverev terug. "Aan het einde van de tweede set voelde ik me minder fit. Ik ben een beetje ziek gewest en had koorts de nacht voor de wedstrijd. Dat helpt natuurlijk niet", vertelde de Duitser, die zes van de zeven keer dat hij een halve finale speelde op een grandslamtoernooi verloor. "Maar als ik zo hard blijf werken, zal ik zeker nog kansen krijgen."
Die tot nu toe ene keer dat hij wel doordrong tot de finale van een grand slam, verloor hij; in 2020 op de US Open, van de Oostenrijker Dominic Thiem.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden