Zverev na verlies op Australian Open en ziekte toch in Daviscup
MELBOURNE (ANP/DPA) - Alexander Zverev wil ondanks zijn pijnlijke nederlaag in de halve finales van de Australian Open volgende week voor Duitsland uitkomen in de Daviscup. "Ik ga ervan uit dat ik in Hongarije erbij zal zijn", zei hij over het aanstaande landenduel. Zverev (26) werd de afgelopen dagen gehinderd door een lichte griep. De nummer 6 van de wereld verloor in Melbourne in een vijfsetter van de Rus Daniil Medvedev.
"Natuurlijk is het een enorme tegenvaller. Het ging de afgelopen maanden supergoed en zowel in de voorbereiding als hier in Australië heb ik alles gedaan wat ik kon doen", keek Zverev terug. "Aan het einde van de tweede set voelde ik me minder fit. Ik ben een beetje ziek gewest en had koorts de nacht voor de wedstrijd. Dat helpt natuurlijk niet", vertelde de Duitser, die zes van de zeven keer dat hij een halve finale speelde op een grandslamtoernooi verloor. "Maar als ik zo hard blijf werken, zal ik zeker nog kansen krijgen."
Die tot nu toe ene keer dat hij wel doordrong tot de finale van een grand slam, verloor hij; in 2020 op de US Open, van de Oostenrijker Dominic Thiem.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
20 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
13 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
20 uur geleden