Zverev leidt Duitse tennissers naar Daviscup Finals
RIO DE JANEIRO (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennisploeg naar de Daviscup Finals geslagen. De nummer 3 van de wereld had met twee overwinningen in het enkelspel een belangrijk aandeel in de zege op Brazilië in Rio de Janeiro (1-3). Zverev haalde het ticket voor de finaleronde binnen door Thiago Monteiro met 6-1 7-5 te verslaan.
"We hebben het deze week allemaal zeer goed gedaan", zei de kopman van de Duitse ploeg, die vrijdag al Thiago Seyboth Wild had geklopt (6-4 6-2). De Brazilianen trokken de stand gelijk via een zege van Monteiro op Jan-Lennard Struff, maar Kevin Krawietz en Tim Pütz zetten Duitsland weer op voorsprong door het dubbelspel te winnen.
"Dit was mijn leukste week van dit jaar", zei Zverev, die vorige week werd gediskwalificeerd op het ATP-toernooi van Acapulco vanwege wangedrag richting de umpire. Hij zou in eerste instantie de Daviscup-wedstrijd tegen Brazilië overslaan, maar besloot na alle gebeurtenissen in Mexico om alsnog mee te doen.
De Nederlandse tennissers plaatsten zich zaterdag ook voor de Daviscup Finals. De equipe van Paul Haarhuis versloeg Canada in Den Haag met 4-0. Op Canada na bereikten vrijwel alle landen die een geplaatste status hadden voor de kwalificatieronde de Finals van later dit jaar.
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
2 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
4 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
7 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
21 uur geleden