Zverev leidt Duitse tennissers naar Daviscup Finals
RIO DE JANEIRO (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennisploeg naar de Daviscup Finals geslagen. De nummer 3 van de wereld had met twee overwinningen in het enkelspel een belangrijk aandeel in de zege op Brazilië in Rio de Janeiro (1-3). Zverev haalde het ticket voor de finaleronde binnen door Thiago Monteiro met 6-1 7-5 te verslaan.
"We hebben het deze week allemaal zeer goed gedaan", zei de kopman van de Duitse ploeg, die vrijdag al Thiago Seyboth Wild had geklopt (6-4 6-2). De Brazilianen trokken de stand gelijk via een zege van Monteiro op Jan-Lennard Struff, maar Kevin Krawietz en Tim Pütz zetten Duitsland weer op voorsprong door het dubbelspel te winnen.
"Dit was mijn leukste week van dit jaar", zei Zverev, die vorige week werd gediskwalificeerd op het ATP-toernooi van Acapulco vanwege wangedrag richting de umpire. Hij zou in eerste instantie de Daviscup-wedstrijd tegen Brazilië overslaan, maar besloot na alle gebeurtenissen in Mexico om alsnog mee te doen.
De Nederlandse tennissers plaatsten zich zaterdag ook voor de Daviscup Finals. De equipe van Paul Haarhuis versloeg Canada in Den Haag met 4-0. Op Canada na bereikten vrijwel alle landen die een geplaatste status hadden voor de kwalificatieronde de Finals van later dit jaar.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
4 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
4 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
15 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
16 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
18 uur geleden