Zverev leidt Duitse tennissers naar Daviscup Finals
RIO DE JANEIRO (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennisploeg naar de Daviscup Finals geslagen. De nummer 3 van de wereld had met twee overwinningen in het enkelspel een belangrijk aandeel in de zege op Brazilië in Rio de Janeiro (1-3). Zverev haalde het ticket voor de finaleronde binnen door Thiago Monteiro met 6-1 7-5 te verslaan.
"We hebben het deze week allemaal zeer goed gedaan", zei de kopman van de Duitse ploeg, die vrijdag al Thiago Seyboth Wild had geklopt (6-4 6-2). De Brazilianen trokken de stand gelijk via een zege van Monteiro op Jan-Lennard Struff, maar Kevin Krawietz en Tim Pütz zetten Duitsland weer op voorsprong door het dubbelspel te winnen.
"Dit was mijn leukste week van dit jaar", zei Zverev, die vorige week werd gediskwalificeerd op het ATP-toernooi van Acapulco vanwege wangedrag richting de umpire. Hij zou in eerste instantie de Daviscup-wedstrijd tegen Brazilië overslaan, maar besloot na alle gebeurtenissen in Mexico om alsnog mee te doen.
De Nederlandse tennissers plaatsten zich zaterdag ook voor de Daviscup Finals. De equipe van Paul Haarhuis versloeg Canada in Den Haag met 4-0. Op Canada na bereikten vrijwel alle landen die een geplaatste status hadden voor de kwalificatieronde de Finals van later dit jaar.
Meer uit Sport
SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
2 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
5 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
5 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
16 uur geleden