Zverev laat tegen Fritz twee matchpoints onbenut in Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Alexander Zverev heeft in de kwartfinales van het toonaangevende tennistoernooi van Indian Wells twee wedstrijdpunten onbenut gelaten. De Duitse nummer 4 van de wereld verloor met 4-6 6-3 7-6 (3) van de Amerikaan Taylor Fritz.
In de derde set liet Zverev een voorsprong van 5-2 schieten. "Ik stond flink achter, maar heb een manier gevonden om terug te komen. Ik wilde hem per se voor de wedstrijd laten serveren en ik was in staat terug te komen in de wedstrijd", zei Fritz. "Normaal zou je zo nerveus zijn in de tiebreak van de derde set, maar ik had zoveel vertrouwen en speelde agressief. Het voelt goed om zo te spelen als de druk erop staat."
Voor de 23-jarige Fritz, de nummer 39 van de wereld, is het pas de tweede zege ooit op een speler uit de mondiale top 5. In 2019 was hij op de Laver Cup te sterk voor Dominic Thiem.
Zverev aasde in Indian Wells op zijn derde titel op een masterstoernooi van het jaar. Eerder in 2021 was hij de beste in Madrid en Cincinnati. De olympisch kampioen had de laatste 20 van zijn 21 gespeelde duels op hardcourt gewonnen. Fritz neemt het nu op tegen de Georgiër Nikoloz Basilasjvili, die eerder op de dag Stefanos Tsitsipas had verrast.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
11 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
15 uur geleden