Zverev en Murray naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Alexander Zverev en Andy Murray maken begin maart hun opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament. Beiden hebben een wildcard ontvangen, zo heeft toernooidirecteur Richard Krajicek vrijdagochtend bekendgemaakt.
De 23-jarige Zverev is de nummer 7 van de wereld. De Duitser maakt gebruik van een zogenoemde A+-wildcard, bedoeld voor de topspelers. Murray, de voormalig nummer 1 van de wereld, staat momenteel 125e op de wereldranglijst. De 33-jarige Schot is in het bezit van drie grandslamtitels.
Dat Murray de laatste reguliere wildcard in ontvangst neemt, gaat ten koste van de Nederlandse tennissers; Krajicek mocht drie reguliere wildcards vergeven en deed eerder al de Italiaan Jannik Sinner en Kei Nishikori uit Japan een toezegging.
Nederlanders
"Voorlopig staan de Nederlanders ingedeeld voor de kwalificaties", aldus Krajicek. "Maar er zijn mogelijkheden dat er misschien een wildcard vrijkomt, door bijvoorbeeld afzeggingen. Daardoor zou Sinner rechtstreeks worden toegelaten en kan zijn wildcard worden vergeven aan een Nederlander. En die zou dan hoogstwaarschijnlijk naar Botic van de Zandschulp gaan."
Op dit moment is geen enkele Nederlander toegelaten tot het hoofdtoernooi. De Spanjaard Rafael Nadal, de nummer 2 van de wereld, voert de plaatsingslijst aan in Ahoy.
Het toernooi van Rotterdam begint op 1 maart.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
11 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
13 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
18 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
21 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
22 uur geleden