Zverev boekt in vijfsetter eerste overwinning sinds rentree
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev heeft op de Australian Open zijn eerste overwinning geboekt sinds zijn rentree na een zware enkelblessure. De als twaalfde geplaatste Duitser wist met 4-6 6-1 5-7 7-6 (3) 6-4 een stunt van de Peruaanse lucky loser Juan Pablo Varillas te voorkomen.
Na 4 uur en 6 minuten tennis besloot Varillas de partij met een backhand in het net. De nummer 103 van de wereld mocht na een nederlaag in het kwalificatietoernooi alsnog aantreden in Melbourne. De Peruaan was dicht bij een van de grootste stunts van het toernooi, op basis van de rankings, maar zover kwam het niet. Zverev dwong met het winnen van de tiebreak van de vierde set een beslissende set af en daarin maakte hij het verschil.
"Hoe ik me nu voel? Moe, maar extreem blij. Ik heb dit gemist de afgelopen zeven maanden. Dit soort wedstrijden vergoeden wel hoeveel ik heb afgezien. Het toernooi is nu al een succes voor mij", zei de 25-jarige Zverev.
Enkelblessure
De nummer 13 van de wereld miste vorig jaar Wimbledon en de US Open doordat hij op Roland Garros een zware enkelblessure had opgelopen, in de halve eindstrijd tegen Rafael Nadal. Zijn rentree werd meermaals uitgesteld. Zverev keerde begin deze maand terug op de United Cup, maar daar wist hij in twee wedstrijden geen set te winnen.
Maandagavond werd bekend dat Zverev volgende maand naar het ABN AMRO Open in Rotterdam komt.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
16 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden