Zverev boekt in vijfsetter eerste overwinning sinds rentree
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev heeft op de Australian Open zijn eerste overwinning geboekt sinds zijn rentree na een zware enkelblessure. De als twaalfde geplaatste Duitser wist met 4-6 6-1 5-7 7-6 (3) 6-4 een stunt van de Peruaanse lucky loser Juan Pablo Varillas te voorkomen.
Na 4 uur en 6 minuten tennis besloot Varillas de partij met een backhand in het net. De nummer 103 van de wereld mocht na een nederlaag in het kwalificatietoernooi alsnog aantreden in Melbourne. De Peruaan was dicht bij een van de grootste stunts van het toernooi, op basis van de rankings, maar zover kwam het niet. Zverev dwong met het winnen van de tiebreak van de vierde set een beslissende set af en daarin maakte hij het verschil.
"Hoe ik me nu voel? Moe, maar extreem blij. Ik heb dit gemist de afgelopen zeven maanden. Dit soort wedstrijden vergoeden wel hoeveel ik heb afgezien. Het toernooi is nu al een succes voor mij", zei de 25-jarige Zverev.
Enkelblessure
De nummer 13 van de wereld miste vorig jaar Wimbledon en de US Open doordat hij op Roland Garros een zware enkelblessure had opgelopen, in de halve eindstrijd tegen Rafael Nadal. Zijn rentree werd meermaals uitgesteld. Zverev keerde begin deze maand terug op de United Cup, maar daar wist hij in twee wedstrijden geen set te winnen.
Maandagavond werd bekend dat Zverev volgende maand naar het ABN AMRO Open in Rotterdam komt.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden