Zverev boekt in vijfsetter eerste overwinning sinds rentree
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev heeft op de Australian Open zijn eerste overwinning geboekt sinds zijn rentree na een zware enkelblessure. De als twaalfde geplaatste Duitser wist met 4-6 6-1 5-7 7-6 (3) 6-4 een stunt van de Peruaanse lucky loser Juan Pablo Varillas te voorkomen.
Na 4 uur en 6 minuten tennis besloot Varillas de partij met een backhand in het net. De nummer 103 van de wereld mocht na een nederlaag in het kwalificatietoernooi alsnog aantreden in Melbourne. De Peruaan was dicht bij een van de grootste stunts van het toernooi, op basis van de rankings, maar zover kwam het niet. Zverev dwong met het winnen van de tiebreak van de vierde set een beslissende set af en daarin maakte hij het verschil.
"Hoe ik me nu voel? Moe, maar extreem blij. Ik heb dit gemist de afgelopen zeven maanden. Dit soort wedstrijden vergoeden wel hoeveel ik heb afgezien. Het toernooi is nu al een succes voor mij", zei de 25-jarige Zverev.
Enkelblessure
De nummer 13 van de wereld miste vorig jaar Wimbledon en de US Open doordat hij op Roland Garros een zware enkelblessure had opgelopen, in de halve eindstrijd tegen Rafael Nadal. Zijn rentree werd meermaals uitgesteld. Zverev keerde begin deze maand terug op de United Cup, maar daar wist hij in twee wedstrijden geen set te winnen.
Maandagavond werd bekend dat Zverev volgende maand naar het ABN AMRO Open in Rotterdam komt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
27 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
41 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
1 uur geleden