
Zverev bereikt op Roland Garros opnieuw halve finales
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 25-jarige Duitser, die in Parijs als derde is geplaatst, rekende af met de 19-jarige Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-4 6-4 4-6 7-6 (7). Alcaraz was de nummer 6 van de plaatsingslijst.
Zverev leek lange tijd op weg naar een vrij eenvoudige zege. De Duitser serveerde sterk en won in de eerste twee sets al zijn eigen opslagbeurten. In de eerste set brak hij Alcaraz bij 2-2 en in de tweede set bij 3-3.
De derde set verliep qua scoreverloop lange tijd vergelijkbaar. Dit keer wist Alcaraz echter bij 4-4 een breakpoint te overleven en de game daarna sloeg het Spaanse talent, die vooraf werd gezien als een van de kanshebbers op de titel, zelf wel toe (4-6).
De toeschouwers kregen vervolgens in de vierde set hoogstaand tennis te zien. Zverev leek bij 4-4 de beslissende break te hebben geforceerd, maar Alcaraz toonde opnieuw veerkracht en brak direct terug. In de tiebreak liet Alcaraz één setpunt onbenut. Zverev sloeg toe op zijn tweede wedstrijdpunt.
In de halve finales neemt Zverev het op tegen de Serviër Novak Djokovic of de Spanjaard Rafael Nadal.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
4 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
18 uur geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
21 uur geledenLE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
23 uur geleden