Zverev bereikt op Roland Garros opnieuw halve finales
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 25-jarige Duitser, die in Parijs als derde is geplaatst, rekende af met de 19-jarige Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-4 6-4 4-6 7-6 (7). Alcaraz was de nummer 6 van de plaatsingslijst.
Zverev leek lange tijd op weg naar een vrij eenvoudige zege. De Duitser serveerde sterk en won in de eerste twee sets al zijn eigen opslagbeurten. In de eerste set brak hij Alcaraz bij 2-2 en in de tweede set bij 3-3.
De derde set verliep qua scoreverloop lange tijd vergelijkbaar. Dit keer wist Alcaraz echter bij 4-4 een breakpoint te overleven en de game daarna sloeg het Spaanse talent, die vooraf werd gezien als een van de kanshebbers op de titel, zelf wel toe (4-6).
De toeschouwers kregen vervolgens in de vierde set hoogstaand tennis te zien. Zverev leek bij 4-4 de beslissende break te hebben geforceerd, maar Alcaraz toonde opnieuw veerkracht en brak direct terug. In de tiebreak liet Alcaraz één setpunt onbenut. Zverev sloeg toe op zijn tweede wedstrijdpunt.
In de halve finales neemt Zverev het op tegen de Serviër Novak Djokovic of de Spanjaard Rafael Nadal.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
4 uur geleden