Zverev bereikt op Roland Garros opnieuw halve finales
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 25-jarige Duitser, die in Parijs als derde is geplaatst, rekende af met de 19-jarige Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-4 6-4 4-6 7-6 (7). Alcaraz was de nummer 6 van de plaatsingslijst.
Zverev leek lange tijd op weg naar een vrij eenvoudige zege. De Duitser serveerde sterk en won in de eerste twee sets al zijn eigen opslagbeurten. In de eerste set brak hij Alcaraz bij 2-2 en in de tweede set bij 3-3.
De derde set verliep qua scoreverloop lange tijd vergelijkbaar. Dit keer wist Alcaraz echter bij 4-4 een breakpoint te overleven en de game daarna sloeg het Spaanse talent, die vooraf werd gezien als een van de kanshebbers op de titel, zelf wel toe (4-6).
De toeschouwers kregen vervolgens in de vierde set hoogstaand tennis te zien. Zverev leek bij 4-4 de beslissende break te hebben geforceerd, maar Alcaraz toonde opnieuw veerkracht en brak direct terug. In de tiebreak liet Alcaraz één setpunt onbenut. Zverev sloeg toe op zijn tweede wedstrijdpunt.
In de halve finales neemt Zverev het op tegen de Serviër Novak Djokovic of de Spanjaard Rafael Nadal.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
47 minuten geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
5 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
19 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geleden