Zverev bereikt op Roland Garros opnieuw halve finales
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 25-jarige Duitser, die in Parijs als derde is geplaatst, rekende af met de 19-jarige Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-4 6-4 4-6 7-6 (7). Alcaraz was de nummer 6 van de plaatsingslijst.
Zverev leek lange tijd op weg naar een vrij eenvoudige zege. De Duitser serveerde sterk en won in de eerste twee sets al zijn eigen opslagbeurten. In de eerste set brak hij Alcaraz bij 2-2 en in de tweede set bij 3-3.
De derde set verliep qua scoreverloop lange tijd vergelijkbaar. Dit keer wist Alcaraz echter bij 4-4 een breakpoint te overleven en de game daarna sloeg het Spaanse talent, die vooraf werd gezien als een van de kanshebbers op de titel, zelf wel toe (4-6).
De toeschouwers kregen vervolgens in de vierde set hoogstaand tennis te zien. Zverev leek bij 4-4 de beslissende break te hebben geforceerd, maar Alcaraz toonde opnieuw veerkracht en brak direct terug. In de tiebreak liet Alcaraz één setpunt onbenut. Zverev sloeg toe op zijn tweede wedstrijdpunt.
In de halve finales neemt Zverev het op tegen de Serviër Novak Djokovic of de Spanjaard Rafael Nadal.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
50 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geleden