Zussen Wevers onder voorbehoud in nationale turnselectie
BEEKBERGEN (ANP) - De namen van Sanne en Lieke Wevers prijken in de nationale turnselectie, die gymnastiekbond KNGU donderdag naar buiten heeft gebracht. Daarmee is het nog niet zeker dat beiden hun loopbaan daadwerkelijk voortzetten. "Ze hebben in ieder geval nog niet besloten om te stoppen", zei Dennis van der Laan van hun management XpeditionGold. "Ze houden zich fit."
Sanne, olympisch kampioene op balk van 2016, en tweelingzus Lieke Wevers namen nog deel aan de Olympische Spelen van Tokio, maar de verhouding met de bond stond toen al op scherp omdat hun vader en coach Vincent niet mee mocht naar Japan. Hij was een van de turncoaches tegen wie een onderzoek liep wegens grensoverschrijdend gedrag. Een uitspraak van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) is er nog steeds niet, maar Wevers is sinds 31 december niet meer in dienst van de gymnastiekbond. Zijn 30-jarige dochters zijn dus op papier lid van de selectie, die door vertrekkend bondscoach Bram van Bokhoven is samengesteld. Op de lijst prijken ook turnsters als Elze Geurts, Vera van Pol, Eythora Thorsdottir, Sanna Veerman, Naomi Visser en Tisha Volleman.
Thorsdottir en Van Pol waren net als de Wevers-zussen actief op de Spelen van Tokio. Van Thorsdottir is ook nog niet bekend of ze haar turnloopbaan voortzet. "Ik heb haar in ieder geval al in de trainingszaal gezien", meldde Van Bokhoven. "Ze heeft volgens mij de intentie om door te gaan." De Brabander neemt zelf eind deze maand afscheid van de KNGU. Hij wordt prestatiemanager bij NOC*NSF. Een opvolger is nog niet benoemd.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
11 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden