Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zus Kim Jong-un 'gepromoveerd' naar machtige staatscommissie

Zus Kim Jong-un 'gepromoveerd' naar machtige staatscommissie

PYONGYANG (ANP/AFP) - De invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, Kim Yo-jong, is toegetreden tot een machtig overheidsorgaan van het stalinistisch geregeerde land. Staatspersbureau KCNA meldde dat Kim Yo-jong lid is geworden van de Commissie voor Staatszaken, waarin de belangrijkste beleidsmakers van Noord-Korea zetelen. Negen commissieleden zijn volgens het staatsmedium vervangen.

Kim Yo-jong geldt als een invloedrijk figuur binnen het Noord-Koreaanse regime en verscheen meerdere keren naast haar broer, onder meer bij diens ontmoeting met toenmalig president Donald Trump in 2018. Ook was ze dat jaar het gezicht van de Noord-Koreaanse delegatie die de Olympische Winterspelen in Zuid-Korea bezocht.

Haar precieze politieke rol is raadselachtig. Kim Yo-jong verscheen in 2014 voor het eerst bij name op het toneel en werd toen opgevoerd als een heel belangrijk iemand binnen de regerende Arbeiderspartij. Zuid-Koreaanse analisten bestempelden haar eerder als de feitelijke 'nummer twee' van Noord-Korea. Ze zou een belangrijk adviseur zijn van haar broer en uitte via de staatsmedia meerdere keren scherpe kritiek op de Verenigde Staten en Zuid-Korea.

De officiële rang van Kim Yo-jong binnen het regime is volgens deskundigen de afgelopen jaren wisselend geweest, maar de zus van de leider zou ongeacht haar titel een belangrijke rol kunnen spelen in het landsbestuur. Haar recente aanstelling in de Commissie voor Staatszaken is verreweg de hoogste officiële functie die Kim Yo-jong tot nu toe heeft bekleed. Daarmee lijkt haar rol in het leiderschap van Noord-Korea versterkt te worden.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trumps Oekraïneplan omvat Russische energie voor Europa

MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.

25 minuten geleden
Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

9 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

9 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

11 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

12 uur geleden
IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

13 uur geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

13 uur geleden