Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zus Kim Jong-un 'gepromoveerd' naar machtige staatscommissie

Zus Kim Jong-un 'gepromoveerd' naar machtige staatscommissie

PYONGYANG (ANP/AFP) - De invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, Kim Yo-jong, is toegetreden tot een machtig overheidsorgaan van het stalinistisch geregeerde land. Staatspersbureau KCNA meldde dat Kim Yo-jong lid is geworden van de Commissie voor Staatszaken, waarin de belangrijkste beleidsmakers van Noord-Korea zetelen. Negen commissieleden zijn volgens het staatsmedium vervangen.

Kim Yo-jong geldt als een invloedrijk figuur binnen het Noord-Koreaanse regime en verscheen meerdere keren naast haar broer, onder meer bij diens ontmoeting met toenmalig president Donald Trump in 2018. Ook was ze dat jaar het gezicht van de Noord-Koreaanse delegatie die de Olympische Winterspelen in Zuid-Korea bezocht.

Haar precieze politieke rol is raadselachtig. Kim Yo-jong verscheen in 2014 voor het eerst bij name op het toneel en werd toen opgevoerd als een heel belangrijk iemand binnen de regerende Arbeiderspartij. Zuid-Koreaanse analisten bestempelden haar eerder als de feitelijke 'nummer twee' van Noord-Korea. Ze zou een belangrijk adviseur zijn van haar broer en uitte via de staatsmedia meerdere keren scherpe kritiek op de Verenigde Staten en Zuid-Korea.

De officiële rang van Kim Yo-jong binnen het regime is volgens deskundigen de afgelopen jaren wisselend geweest, maar de zus van de leider zou ongeacht haar titel een belangrijke rol kunnen spelen in het landsbestuur. Haar recente aanstelling in de Commissie voor Staatszaken is verreweg de hoogste officiële functie die Kim Yo-jong tot nu toe heeft bekleed. Daarmee lijkt haar rol in het leiderschap van Noord-Korea versterkt te worden.

Meer uit Buitenland

Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

15 minuten geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

1 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

3 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

5 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

7 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

8 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

8 uur geleden