Zus dictator Kim: VS hebben foute verwachtingen over dialoog
SEOUL (ANP) - De zus en vertrouweling van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un zegt dat de Verenigde Staten "foute" verwachtingen hebben over een dialoog met Noord-Korea. Experts denken volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap dat Kim Yo-jong daarmee het signaal afgeeft dat Washington het aantrekkelijker voor de Noord-Koreanen moet maken om weer te gaan onderhandelen over hun nucleaire bewapening.
De VS maken zich grote zorgen over de wapenprogramma's van de Noord-Koreanen, die raketten hebben getest die delen van het Amerikaanse vasteland kunnen bereiken. De vorige Amerikaanse president Donald Trump sprak daar herhaaldelijk zelf over met dictator Kim, die op zijn beurt wil dat de zware sancties tegen zijn regime worden geschrapt. Het overleg leidde niet tot een doorbraak en de gesprekken liggen inmiddels alweer geruime tijd stil.
De Noord-Koreaanse leider zei vorige week dat voorbereidingen getroffen moeten worden voor zowel een "dialoog als confrontatie" met Washington. De Amerikaanse Nationale Veiligheidsadviseur Jake Sullivan noemde die opmerking een "interessant signaal" en zei dat de VS zullen afwachten of de Noord-Koreanen weer contact opnemen om te overleggen over hoe het nu verder moet met de onderhandelingen tussen de landen.
Die reactie lijkt slecht te zijn gevallen in Pyongyang. Dictatorszus Kim Yo-jong zei in een officiële verklaring dat de Amerikanen zich schuldig lijken te maken aan wensdenken en een foute betekenis toekennen aan de uitspraken van haar broer. Ze voorspelde dat de VS daardoor afstevenen op een grote teleurstelling.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
5 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
20 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
24 minuten geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
58 minuten geledenZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. Het bondgenootschap werkt daarom aan "de volgende stappen" om de veiligheid van het Hoge Noorden te versterken, volgens ingewijden mogelijk in de vorm van een nieuwe militaire missie daar.
1 uur geledenSALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.
2 uur geleden