Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zundert laat zijn beste dahliakunst zien tijdens bloemencorso

Zundert laat zijn beste dahliakunst zien tijdens bloemencorso

ZUNDERT (ANP) - Liefhebbers van bloemen en vooral van dahlia's kunnen zich vanaf zondag weer vergapen aan het Bloemencorso in Zundert. Twintig buurtschappen strijden dan tegen elkaar om de titel 'mooiste wagen'.

Het corso in de Brabantse plaats is een van de grootste ter wereld. Op zondag vindt de optocht plaats, op maandag worden alle wagens tentoongesteld. Daarnaast zijn er in het dorp allerlei activiteiten zoals een jaarmarkt en straattheater.

De voorbereidingen voor het tweedaagse evenement beginnen al in de zomermaanden. De meer dan 7500 vrijwilligers versieren de wagens van 19 meter lang, 4,5 meter breed en 9 meter hoog bijna alleen maar met dahlia's. Elk buurtschap heeft zijn eigen bloemenveld waar de bloemen afgehaald worden. Dahlia's bloeien van juli tot het gaat vriezen. Elke wagen is bedekt met zo'n 300.000 bloemen. Het corso trekt jaarlijks zo'n 50.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Onderzoek RTL: weer meeste ondermijnende criminaliteit in Heerlen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.

2 uur geleden
Onderzoek: meer PFAS in hobbyeieren bij groter scharrelgebied

DEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.

3 uur geleden
Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

13 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

15 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

17 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

18 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

22 uur geleden