Zulu-koning gekroond in Zuid-Afrika
DURBAN (ANP/AFP) - Met kleurrijke feestelijkheden is in Zuid-Afrika voor het eerst in meer dan een halve eeuw een nieuwe Zulu-koning officieel gekroond. De 48-jarige Misuzulu KaZwelithini is de negende vorst van de Zulu’s, een ceremoniële functie die hem evenwel veel invloed geeft over de ruim 11 miljoen Zulu’s.
President Cyril Ramaphosa overhandigde de in luipaardvel gehulde monarch een certificaat van erkenning in een met tienduizenden mensen gevuld voetbalstadion in Durban. Koninklijke regimenten met traditionele rokken, nepluipaardvel, schilden en stokken zongen lofliederen voor hun koning. Vrouwen met felgekleurde Zulu-hoeden keken toe hoe jonge meisjes in geplooide rokken en kralen dansten in het stadion.
Misuzulu’s vader, koning Goodwill Zwelithini, overleed vorig jaar na ruim vijftig jaar heerschappij. Hij liet zes vrouwen en minstens 28 kinderen achter. Een van zijn vrouwen werd regentes, maar stierf kort daarna. In haar testament wees zij haar zoon Misuzulu als nieuwe koning aan, tot ongenoegen van andere leden van de uitgebreide koninklijke familie. Dat leidde afgelopen jaar tot bittere vetes en juridische procedures.
Zulu-koningen zijn afstammelingen van koning Shaka, de 19e-eeuwse leider die nog steeds wordt vereerd omdat hij een groot deel van het land heeft verenigd en veldslagen heeft geleverd tegen de Britse kolonisatoren. De Zulu’s vormen grofweg een vijfde van de bevolking en wonen met name in de oostelijke provincie KwaZulu-Natal. Daar was Misuzulu, wiens voornaam "versterking van de Zulu’s" betekent, in augustus in een Zulu-ceremonie al tot koning gekroond.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
1 uur geledenSIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
11 uur geleden