
Zulte Waregem terug in hoogste klasse Belgisch voetbal
WAREGEM (ANP/Belga) - Zulte Waregem is kampioen geworden op het tweede niveau in België en keert na twee jaar terug in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De ploeg versloeg in een rechtstreeks duel om de titel RWDM met 2-1.
Zulte Waregem eindigde door de zege op 59 punten. La Louvière passeerde RWDM door een 2-1-zege op Lommel en is met 59 punten ook gepromoveerd. RWDM eindigde als derde met 57 punten.
Bij Zulte Waregem verdedigde Ennio van der Gouw, de zoon van oud-keeper Raimond van der Gouw, het doel. De club kwam in het eigen stadion in Waregem op 1-0 via Tobias Hedl. RWDM kwam na ruim een uur op gelijke hoogte via Mickael Biron. Jelle Vossen maakte het verlossende doelpunt voor Zulte Waregem.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
1 dag geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
1 dag geleden