Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuinige Spaanse koning houdt meer geld over

Zuinige Spaanse koning houdt meer geld over

MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse koning Felipe VI heeft vorig jaar ongeveer 890.000 euro van het geld dat aan het koninklijk huis werd toegekend, niet uitgegeven. De hele familie kreeg 8,43 miljoen euro voor de uitgaven en dat was 544.000 euro meer dan het jaar ervoor, maar dat blijkt niet hard nodig te zijn geweest volgens de cijfers die het Spaanse koninklijk huis heeft vrijgegeven.

Het Spaanse koningshuis krijgt een bedrag dat de regering jaarlijks bepaalt, maar gaat zelf over de besteding ervan. De koning heeft zichzelf een vorstelijk inkomen van 253.843 euro toebedeeld. Zijn vrouw Leticia kreeg voor persoonlijke uitgaven 139.605 euro en hun moeder of schoonmoeder Sofia 114.231 euro.

De voorganger van Felipe, Juan Carlos de Borbón, kreeg in 2021 geen cent meer. Hij is na ophef over in nevelen gehulde financiële transacties naar Abu Dhabi uitgeweken. Hij bracht deze maand voor het eerst sinds de zomer van 2020 een bezoek aan zijn vrouw en familie in Spanje.

6 miljoen euro

Waar hij van leeft is ook in nevelen gehuld. Zijn vierdaags bezoek aan Spanje is niet door het Spaanse koninklijk huis betaald, terwijl het huis daar door de zuinigheid van Felipe wel de middelen voor heeft. De Spaanse koninklijke familie zou dankzij de 'boekhouder' Felipe inmiddels al bijna 6 miljoen niet uitgegeven euro's op bankrekeningen hebben staan.

Spaanse media schatten dat hun koninklijk huis het goedkoopst is, ongeveer 18 cent per inwoner per jaar. Het Britse koninklijk huis bijvoorbeeld ontvangt ongeveer 100 miljoen euro uit de staatskas. Dat staat voor ongeveer 1,50 euro per inwoner per jaar.

Meer uit Buitenland

Rusland en Noord-Korea bij militaire parade Beijing in september

BEIJING (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zijn bij een militaire parade in de Chinese hoofdstad Beijing op 3 september. De drie leiders willen hun onderlinge solidariteit benadrukken.

36 minuten geleden
Zeker drie doden bij massale Russische aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn bij meerdere Russische aanvallen zeker drie doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, aldus ambtenaren van de stad. Onder de doden was een veertienjarig kind.

47 minuten geleden
Argentijnse president Milei bekogeld met stenen

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei is tijdens een campagne-evenement bekogeld met stenen. Hij stond in een auto met open dak toen er verschillende objecten op hem afkwamen. De auto reed snel weg van de menigte en de president raakte niet gewond.

8 uur geleden
FBI onderzoekt schietpartij in Minneapolis als terrorisme

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse FBI doet onderzoek naar de schietpartij in Minneapolis als "binnenlands terrorisme en haatmisdrijf gericht op katholieken". De schutter doodde twee kinderen bij een kerk van een katholieke school en verwondde nog zeventien anderen. Daarna schoot hij zichzelf dood.

9 uur geleden
VN-Veiligheidsraad berispt, zonder VS, Israël om hongersnood Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft Israël aangesproken op de hongersnood in de Gazastrook. In een gezamenlijke verklaring staat dat het gaat om een door mensen veroorzaakte crisis en dat Israël onmiddellijk alle beperkingen voor de toevoer van hulpgoederen moet opheffen. Die verklaring werd getekend door veertien van de vijftien lidstaten. Alleen de Verenigde Staten deden niet mee.

10 uur geleden
Oekraïense delegatie naar VS voor gesprek met 'team-Trump'

KYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie overlegt vrijdag in New York met "het team van president Trump" over de pogingen om de oorlog in Oekraïne te stoppen. President Volodymyr Zelensky heeft dit aangekondigd.

11 uur geleden
Code rood in Alpengebied, lokaal meer dan 400 millimeter neerslag

LUGANO (ANP) - Inwoners van en bezoekers aan delen van het Alpengebied moeten de komende twee dagen rekening houden met extreem noodweer, meldt Weeronline woensdag. Met name in het zuiden van Zwitserland komt het met bakken uit de hemel. Tot en met vrijdag wordt daar meer dan 400 millimeter neerslag verwacht, gelijk aan wat er normaal in een half jaar valt.

13 uur geleden