Zuinige Spaanse koning houdt meer geld over
MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse koning Felipe VI heeft vorig jaar ongeveer 890.000 euro van het geld dat aan het koninklijk huis werd toegekend, niet uitgegeven. De hele familie kreeg 8,43 miljoen euro voor de uitgaven en dat was 544.000 euro meer dan het jaar ervoor, maar dat blijkt niet hard nodig te zijn geweest volgens de cijfers die het Spaanse koninklijk huis heeft vrijgegeven.
Het Spaanse koningshuis krijgt een bedrag dat de regering jaarlijks bepaalt, maar gaat zelf over de besteding ervan. De koning heeft zichzelf een vorstelijk inkomen van 253.843 euro toebedeeld. Zijn vrouw Leticia kreeg voor persoonlijke uitgaven 139.605 euro en hun moeder of schoonmoeder Sofia 114.231 euro.
De voorganger van Felipe, Juan Carlos de Borbón, kreeg in 2021 geen cent meer. Hij is na ophef over in nevelen gehulde financiële transacties naar Abu Dhabi uitgeweken. Hij bracht deze maand voor het eerst sinds de zomer van 2020 een bezoek aan zijn vrouw en familie in Spanje.
6 miljoen euro
Waar hij van leeft is ook in nevelen gehuld. Zijn vierdaags bezoek aan Spanje is niet door het Spaanse koninklijk huis betaald, terwijl het huis daar door de zuinigheid van Felipe wel de middelen voor heeft. De Spaanse koninklijke familie zou dankzij de 'boekhouder' Felipe inmiddels al bijna 6 miljoen niet uitgegeven euro's op bankrekeningen hebben staan.
Spaanse media schatten dat hun koninklijk huis het goedkoopst is, ongeveer 18 cent per inwoner per jaar. Het Britse koninklijk huis bijvoorbeeld ontvangt ongeveer 100 miljoen euro uit de staatskas. Dat staat voor ongeveer 1,50 euro per inwoner per jaar.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan over zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
49 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
14 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
14 uur geleden