
Zuinig FC Groningen met 2-1 langs VVV
GRONINGEN (ANP) - Groningen heeft zonder problemen VVV verslagen. Op eigen veld won de ploeg van trainer Danny Buijs met 2-1.
Na ruim een kwartier dacht Groningen-spits Jørgen Strand Larsen de score te openen, maar zijn doelpunt werd door de VAR teruggedraaid. In de actie voorafgaand aan de treffer beging Daniël van Kaam volgens de videoscheidsrechter een overtreding op VVV-verdediger Arjan Swinkels. Tien minuten later scoorde Groningen alsnog via Patrick Joosten, na voorbereidend werk van Strand Larsen.
De Noorse spits pakte na drie minuten in de tweede helft alsnog zijn doelpunt mee. Hij kreeg een niet te missen kans van vleugelaanvaller Alessio Da Cruz. In de blessuretijd fleurde VVV-spits Georgios Giakoumakis het kansarme duel op met een fraaie omhaal, waarmee hij zijn zesde doelpunt in de eredivisie maakte.
Bij Groningen ontbrak Arjen Robben, die nog niet fit genoeg was. VVV-doelman Thorsten Kirschbaum maakte zijn rentree na blessureleed en verving Delano van Crooy, die vorig week tegen Ajax maar liefst dertien treffers incasseerde (0-13).
De noorderlingen hebben door de zege 13 punten uit zeven duels en bezetten nu de zesde plaats. VVV staat veertiende met 5 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Coach Mikel Arteta gelooft nog in een comeback van Arsenal tegen Paris Saint-Germain in de Champions League. De ploeg uit Londen, op jacht naar zijn eerste titel in de grootste Europese clubcompetitie, verloor dinsdag in het eigen Emirates Stadium met 1-0 de eerste wedstrijd van de halve finales van de Franse kampioen.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste wedstrijd tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League gewonnen. De kampioen van Frankrijk was in Londen met 1-0 te sterk voor de ploeg van Oranje-international Jurriën Timber.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Denzel Dumfries is fit om te spelen in de halve finale van Internazionale tegen FC Barcelona in de Champions League. Dat heeft Inter-coach Simone Inzaghi gezegd op de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd in Spanje. Federico Dimarco is eveneens weer fit, maar voor Marcus Thuram komt de wedstrijd waarschijnlijk te vroeg. Benjamin Pavard mist het duel door een enkelblessure.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Antonio Rüdiger heeft een schorsing van zes wedstrijden gekregen vanwege zijn wangedrag tijdens de Spaanse bekerfinale. De 32-jarige Duitser liet zich gaan tijdens de verlenging van de eindstrijd tegen Barcelona, die Real Madrid met 3-2 verloor.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet naast verdediger Antonio Rüdiger ook Ferland Mendy de rest van het seizoen missen in de defensie. De linksback heeft volgens de club een spierscheuring in zijn rechterbovenbeen opgelopen en is waarschijnlijk minstens twee maanden niet inzetbaar.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Coach Glenda van Lieshout stapt na dit seizoen bij de voetbalsters van Fortuna Sittard over naar de KNVB. De 30-jarige oud-speelster wordt hoofdcoach van de voetbalsters van Oranje onder 16 en assistent-coach van Oranje onder 19. Fortuna stopt na drie jaar om financiële redenen met het vrouwenelftal.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (34) is langdurig uit de roulatie. De verdediger van NEC verdraaide eerder deze maand zijn knie en is inmiddels geopereerd aan zijn kruisband. Volgens de voetbalclub uit Nijmegen wacht hem een maandenlange revalidatie.
15 uur geleden