Zuidwesten Duitsland kiest regioparlement half jaar voor Bondsdag
MAINZ/STUTTGART (ANP) - Het zuidwesten van Duitsland gaat zondag naar de stembureaus voor deelstaatparlementen. Verwacht wordt dat niet regionale vraagstukken de stembusgang in Rijnland-Palts en Baden-Württemberg domineren, maar de nationale politiek en het coronabeleid. De stembusgang is circa een half jaar voor nationale parlementsverkiezingen.
Ze kunnen daarom een voorproefje zijn voor de keuze van de Bondsdag. Voor de partij van bondskanselier Angela Merkel, de CDU, dreigt in het zuidwesten een zware tegenslag. De CDU is sinds een week in het nieuws door schandalen rond parlementariërs en andere politici die veel geld zouden hebben verdiend aan bijvoorbeeld handel in mondkapjes.
Naar verwachting blijven de Groenen de grootste in Baden-Württemberg en de SPD de grootste in Rijnland-Palts, elk met ongeveer een derde van de stemmen in de deelstaat. Forse verliezen bij de CDU zouden volgens sommige Duits media de dominante positie van de CDU in de Duitse politiek ondermijnen. En het zou dan niet meer vanzelfsprekend hoeven zijn dat de volgende bondskanselier die Merkel dit najaar opvolgt, ook een christendemocraat is. In de twee zuidwestelijke deelstaten wonen 15 van de 83 miljoen Duitsers.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
1 uur geledenSONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.
6 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.
16 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.
18 uur geleden