Zuidwesten Duitsland kiest regioparlement half jaar voor Bondsdag
MAINZ/STUTTGART (ANP) - Het zuidwesten van Duitsland gaat zondag naar de stembureaus voor deelstaatparlementen. Verwacht wordt dat niet regionale vraagstukken de stembusgang in Rijnland-Palts en Baden-Württemberg domineren, maar de nationale politiek en het coronabeleid. De stembusgang is circa een half jaar voor nationale parlementsverkiezingen.
Ze kunnen daarom een voorproefje zijn voor de keuze van de Bondsdag. Voor de partij van bondskanselier Angela Merkel, de CDU, dreigt in het zuidwesten een zware tegenslag. De CDU is sinds een week in het nieuws door schandalen rond parlementariërs en andere politici die veel geld zouden hebben verdiend aan bijvoorbeeld handel in mondkapjes.
Naar verwachting blijven de Groenen de grootste in Baden-Württemberg en de SPD de grootste in Rijnland-Palts, elk met ongeveer een derde van de stemmen in de deelstaat. Forse verliezen bij de CDU zouden volgens sommige Duits media de dominante positie van de CDU in de Duitse politiek ondermijnen. En het zou dan niet meer vanzelfsprekend hoeven zijn dat de volgende bondskanselier die Merkel dit najaar opvolgt, ook een christendemocraat is. In de twee zuidwestelijke deelstaten wonen 15 van de 83 miljoen Duitsers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd de voormalige Hondurese president Juan Orlando Hernández gratie te verlenen. Hernández zit in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van 45 jaar uit voor drugssmokkel.
35 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
9 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
10 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
11 uur geleden