Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuidwesten Duitsland kiest regioparlement half jaar voor Bondsdag

Zuidwesten Duitsland kiest regioparlement half jaar voor Bondsdag

MAINZ/STUTTGART (ANP) - Het zuidwesten van Duitsland gaat zondag naar de stembureaus voor deelstaatparlementen. Verwacht wordt dat niet regionale vraagstukken de stembusgang in Rijnland-Palts en Baden-Württemberg domineren, maar de nationale politiek en het coronabeleid. De stembusgang is circa een half jaar voor nationale parlementsverkiezingen.

Ze kunnen daarom een voorproefje zijn voor de keuze van de Bondsdag. Voor de partij van bondskanselier Angela Merkel, de CDU, dreigt in het zuidwesten een zware tegenslag. De CDU is sinds een week in het nieuws door schandalen rond parlementariërs en andere politici die veel geld zouden hebben verdiend aan bijvoorbeeld handel in mondkapjes.

Naar verwachting blijven de Groenen de grootste in Baden-Württemberg en de SPD de grootste in Rijnland-Palts, elk met ongeveer een derde van de stemmen in de deelstaat. Forse verliezen bij de CDU zouden volgens sommige Duits media de dominante positie van de CDU in de Duitse politiek ondermijnen. En het zou dan niet meer vanzelfsprekend hoeven zijn dat de volgende bondskanselier die Merkel dit najaar opvolgt, ook een christendemocraat is. In de twee zuidwestelijke deelstaten wonen 15 van de 83 miljoen Duitsers.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

7 minuten geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

1 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

5 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

7 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

8 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

11 uur geleden