Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Limburg zet zich schrap voor nieuwe hoosbuien

Zuid-Limburg zet zich schrap voor nieuwe hoosbuien

MAASTRICHT/HEERLEN (ANP) - Zuid-Limburg zet zich schrap voor nieuwe hoosbuien, die vanaf 10.00 uur verwacht worden. Na een relatief rustige nacht waarin wat minder neerslag viel, vreest de brandweer dat de door de vele regen verzadigde grond nog minder water doorlaat. Intussen is de meldkamer overbelast door mensen die ten onrechte 112 bellen, zei een woordvoerder van de brandweer.

De hulpdiensten doen een dringend beroep op mensen om alleen in levensbedreigende situaties 112 te bellen. "Bel in andere gevallen de gemeente of probeer het zelf op te lossen", zei een woordvoerder van de brandweer. "Aan ondergelopen kelders kunnen mensen best zelf wat doen."

De meldkamer kreeg volgens de woordvoerder vele honderden telefoontjes te verwerken, waarvan veel 112-draaiers. "Daar hebben we veel last van. Daardoor komen de echte 112-meldingen in het gedrang", zei hij.

GRIP2

De hulpdiensten hebben vanwege code oranje een verhoogde alarmfase afgekondigd, GRIP2. Dat betekent dat vanuit het politiebureau in Maastricht alle bij de wateroverlast betrokken instanties centraal samenwerken en hulpacties coördineren. "Alle hens aan dek", vatte de woordvoerder samen. Het gaat daarbij om politie, brandweer, ambulancedienst, Rijkswaterstaat, gemeenten en Waterschap Limburg. "De verhoogde paraatheid geldt nog tot donderdagavond, misschien zelfs tot en met vrijdagochtend", zei de woordvoerder. "Want zo lang houden de hevige regenbuien naar verwachting aan."

In Schin op Geul wordt een hotel door het water bedreigd. Er zijn zandzakken geplaatst. In het dorp staan meerdere huizen blank nadat een waterbuffer de regen niet meer aankon en overliep. Ook de historische Oliemolen bij Heerlen staat anderhalve meter onder water. Dinsdag haalde de brandweer drie mensen uit de oude boerderij.

A79

De A79 die dinsdag onderliep en werd afgesloten, is grotendeels weer open, meldde Rijkswaterstaat woensdag. Alleen het deel tussen de Kunderberg en de N281 bij Heerlen is nog dicht. Er staat nog water op.

Het waterschap houdt intussen de Geul goed in de gaten, de snelstromende rivier stijgt gestaag. Het waterschap voert maaiwerk uit en zet stuwen lager, om het water in beken en riviertjes sneller te laten afstromen. Ook stuwen worden in een lagere stand gezet.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

2 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

3 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

4 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

4 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

4 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

5 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

5 uur geleden