Zuid-Korea's president Moon gevaccineerd met AstraZeneca
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in is dinsdag ingeënt met het coronavaccin van AstraZeneca. Moon liet zich onder meer vaccineren ter voorbereiding van de G7-top, die in juni plaatsvindt in het Verenigd Koninkrijk.
De 68-jarige Moon werd samen met zijn vrouw en negen hoge ambtenaren ingeënt in een kliniek in het centrum van de hoofdstad Seoul. De ambtenaren zullen de president vergezellen tijdens zijn reis in juni. De Britse premier Boris Johnson heeft Zuid-Korea, India en Australië uitgenodigd om de top bij te wonen.
Zuid-Korea is eind februari begonnen met vaccineren tegen het coronavirus, waarbij zorgmedewerkers en ernstige zieke mensen als eerste aan de beurt zijn. Deze maand kondigde de regering aan dat mensen met een belangrijke openbare taak, zoals diplomaten of militairen, ook zo snel mogelijk gevaccineerd zullen worden.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
3 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
4 uur geledenSAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.
5 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De Ethiopische regering heeft een Egyptische diplomaat tot persona non grata verklaard en hem opgedragen het land binnen 48 uur te verlaten. Dat meldt de staatsomroep Ethiopian Broadcasting Corporation. Waarom de diplomaat het land moet verlaten, is niet duidelijk.
11 uur geleden