Zuid-Korea's president Moon gevaccineerd met AstraZeneca
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in is dinsdag ingeënt met het coronavaccin van AstraZeneca. Moon liet zich onder meer vaccineren ter voorbereiding van de G7-top, die in juni plaatsvindt in het Verenigd Koninkrijk.
De 68-jarige Moon werd samen met zijn vrouw en negen hoge ambtenaren ingeënt in een kliniek in het centrum van de hoofdstad Seoul. De ambtenaren zullen de president vergezellen tijdens zijn reis in juni. De Britse premier Boris Johnson heeft Zuid-Korea, India en Australië uitgenodigd om de top bij te wonen.
Zuid-Korea is eind februari begonnen met vaccineren tegen het coronavirus, waarbij zorgmedewerkers en ernstige zieke mensen als eerste aan de beurt zijn. Deze maand kondigde de regering aan dat mensen met een belangrijke openbare taak, zoals diplomaten of militairen, ook zo snel mogelijk gevaccineerd zullen worden.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
20 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen, meldden Oekraïense grenswachten.
29 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
12 uur geleden