Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

SEOUL (ANP) - Zuid-Koreanen gaan naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De stemming wordt gezien als een referendum over de populariteit van president Yoon Suk-yeol, die met zijn conservatieve partij PPP sinds 2022 een minderheidsregering leidt.

Yoon won de presidentsverkiezingen van 2022 met een historisch kleine voorsprong op de tweede keuze van het volk, Lee Jae-myung van de Democratische Partij. De uitslag van de parlementsverkiezingen bepaalt hoe de rest van zijn presidentschap eruit zal zien. Als de PPP geen meerderheid bemachtigt, kan het voor Yoon erg moeilijk worden om zijn plannen door te voeren.

De Democratische Partij heeft nu een meerderheid in het parlement. De laatste peilingen schetsen geen duidelijk beeld over de nieuwe zetelverdeling. De PPP lijkt niet genoeg stemmen te krijgen voor een meerderheid. De Democratische Partij stevent volgens sommige peilingen af op een grote overwinning.

Voormalig justitieminister Cho Kuk heeft een eigen partij opgericht en deze partij zit mogelijk een meerderheid voor een van de andere partijen in de weg. Zijn partij lijkt de keuze te worden van kiezers die ontevreden zijn over zowel de PPP als de Democratische Partij. Lee en Cho worden in aparte zaken onderzocht voor fraude en corruptie. De politici ontkennen de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Eerste evacuatiebevel Berlijn opgeheven na vondst WO II-bom

BERLIJN (ANP) - In Berlijn is een van de twee evacuatiebevelen opgeheven na de vondst van bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Het explosief in het centrale district Mitte blijkt na onderzoek niet gevaarlijk.

1 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om WO2-bom in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Berlijnse wijk Fischerinsel zijn donderdagavond duizenden mensen geëvacueerd nadat in de rivier de Spree een bom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden.

3 uur geleden
Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

11 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

11 uur geleden
Trump: mogelijk uitzendlicenties schrappen om kritiek op mij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

12 uur geleden
Weduwe van Charlie Kirk neemt leiding over van zijn organisatie

PHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.

12 uur geleden
EU kan geen harde afspraken maken voor klimaattop Brazilië

BRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.

13 uur geleden