Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

SEOUL (ANP) - Zuid-Koreanen gaan naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De stemming wordt gezien als een referendum over de populariteit van president Yoon Suk-yeol, die met zijn conservatieve partij PPP sinds 2022 een minderheidsregering leidt.

Yoon won de presidentsverkiezingen van 2022 met een historisch kleine voorsprong op de tweede keuze van het volk, Lee Jae-myung van de Democratische Partij. De uitslag van de parlementsverkiezingen bepaalt hoe de rest van zijn presidentschap eruit zal zien. Als de PPP geen meerderheid bemachtigt, kan het voor Yoon erg moeilijk worden om zijn plannen door te voeren.

De Democratische Partij heeft nu een meerderheid in het parlement. De laatste peilingen schetsen geen duidelijk beeld over de nieuwe zetelverdeling. De PPP lijkt niet genoeg stemmen te krijgen voor een meerderheid. De Democratische Partij stevent volgens sommige peilingen af op een grote overwinning.

Voormalig justitieminister Cho Kuk heeft een eigen partij opgericht en deze partij zit mogelijk een meerderheid voor een van de andere partijen in de weg. Zijn partij lijkt de keuze te worden van kiezers die ontevreden zijn over zowel de PPP als de Democratische Partij. Lee en Cho worden in aparte zaken onderzocht voor fraude en corruptie. De politici ontkennen de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

6 minuten geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

2 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

3 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

4 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

5 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

5 uur geleden
Israël ontzegt Palestijnse vicepresident toegang tot kerstmis

BETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.

6 uur geleden