Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

SEOUL (ANP) - Zuid-Koreanen gaan naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De stemming wordt gezien als een referendum over de populariteit van president Yoon Suk-yeol, die met zijn conservatieve partij PPP sinds 2022 een minderheidsregering leidt.

Yoon won de presidentsverkiezingen van 2022 met een historisch kleine voorsprong op de tweede keuze van het volk, Lee Jae-myung van de Democratische Partij. De uitslag van de parlementsverkiezingen bepaalt hoe de rest van zijn presidentschap eruit zal zien. Als de PPP geen meerderheid bemachtigt, kan het voor Yoon erg moeilijk worden om zijn plannen door te voeren.

De Democratische Partij heeft nu een meerderheid in het parlement. De laatste peilingen schetsen geen duidelijk beeld over de nieuwe zetelverdeling. De PPP lijkt niet genoeg stemmen te krijgen voor een meerderheid. De Democratische Partij stevent volgens sommige peilingen af op een grote overwinning.

Voormalig justitieminister Cho Kuk heeft een eigen partij opgericht en deze partij zit mogelijk een meerderheid voor een van de andere partijen in de weg. Zijn partij lijkt de keuze te worden van kiezers die ontevreden zijn over zowel de PPP als de Democratische Partij. Lee en Cho worden in aparte zaken onderzocht voor fraude en corruptie. De politici ontkennen de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

49 minuten geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

6 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

7 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

10 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

15 uur geleden