Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

Zuid-Koreanen naar stembus voor parlementsverkiezingen

SEOUL (ANP) - Zuid-Koreanen gaan naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De stemming wordt gezien als een referendum over de populariteit van president Yoon Suk-yeol, die met zijn conservatieve partij PPP sinds 2022 een minderheidsregering leidt.

Yoon won de presidentsverkiezingen van 2022 met een historisch kleine voorsprong op de tweede keuze van het volk, Lee Jae-myung van de Democratische Partij. De uitslag van de parlementsverkiezingen bepaalt hoe de rest van zijn presidentschap eruit zal zien. Als de PPP geen meerderheid bemachtigt, kan het voor Yoon erg moeilijk worden om zijn plannen door te voeren.

De Democratische Partij heeft nu een meerderheid in het parlement. De laatste peilingen schetsen geen duidelijk beeld over de nieuwe zetelverdeling. De PPP lijkt niet genoeg stemmen te krijgen voor een meerderheid. De Democratische Partij stevent volgens sommige peilingen af op een grote overwinning.

Voormalig justitieminister Cho Kuk heeft een eigen partij opgericht en deze partij zit mogelijk een meerderheid voor een van de andere partijen in de weg. Zijn partij lijkt de keuze te worden van kiezers die ontevreden zijn over zowel de PPP als de Democratische Partij. Lee en Cho worden in aparte zaken onderzocht voor fraude en corruptie. De politici ontkennen de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: EU-top gaat over onder ogen zien van de realiteit

STRAATSBURG (ANP) - De EU-top van donderdag gaat over het "onder ogen zien van de huidige realiteit", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een toespraak in het Europees Parlement. "De realiteit van een wereld die gevaarlijk en op transacties gebaseerd is geworden."

9 minuten geleden
Schoolgenoten vragen Farage om excuses voor racisme in schooltijd

LONDEN (ANP) - Een groep mensen die met de rechts-populistische Nigel Farage op school heeft gezeten, heeft de Britse politicus opgeroepen om zijn excuses aan te bieden voor de racistische en antisemitische opmerkingen die hij in die tijd heeft gemaakt. 26 voormalige schoolgenoten hebben daartoe een open brief aan hem ondertekend, schrijft The Guardian.

24 minuten geleden
Schutter Bondi Beach aangeklaagd voor onder meer terrorisme

SYDNEY (ANP/RTR) - De politie in de Australische deelstaat New South Wales heeft de man aangeklaagd die samen met zijn vader het vuur opende op een joods evenement op Bondi Beach in Sydney. De vader werd bij de aanslag doodgeschoten, de zoon raakte zwaargewond. De zoon wordt beschuldigd van 59 misdrijven, waaronder een terroristische daad.

2 uur geleden
Trump: kosten balzaal Witte Huis mogelijk 400 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.

4 uur geleden
Trump: volledige blokkade gesanctioneerde olietankers Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.

5 uur geleden
Parlement Curaçao wil hulp Nederland voor veiliger luchtverkeer

WILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.

5 uur geleden
Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

9 uur geleden