Zuid-Koreanen gaan investeren in Helmondse automaker Lightyear
HELMOND (ANP) - Twee Zuid-Koreaanse bedrijven gaan investeren in autofabrikant Lightyear uit Helmond. Beide investeerders zijn al actief in de Zuid-Koreaanse auto-industrie.
Het contact met de twee Zuid-Koreaanse bedrijven, Sunbo Angel Partners en Lighthouse, werd gelegd tijdens de International Consumer Electronics Show begin dit jaar in Las Vegas, zegt Lightyear-topman Lex Hoefsloot. "Deze stap verbreedt ook onze toegang tot de sterke Zuid-Koreaanse autosector."
Zuid-Korea is de op vier na grootste autoproducent ter wereld. Sunbo Angel Partners heeft sinds de oprichting in 2016 geïnvesteerd in al meer dan 120 nieuwe technologiebedrijven die onder meer actief zijn op het gebied van groene energie, duurzaamheid en ruimtevaarttechnologie. Met Sunbo werden volgens Hoefsloot al enkele maanden gesprekken gevoerd over financiering.
'On hold'
Lightyear staakte begin dit jaar de productie van zijn eerste zonneauto. Kort daarna ging het bedrijf failliet. In april werd bekend dat het bedrijf in afgeslankte vorm een doorstart maakt.
Een woordvoerder van Lightyear wil niet zeggen welk bedrag de Zuid-Koreaanse bedrijven gaan investeren. De autofabrikant voert nog steeds gesprekken met andere partijen om de productie van een nieuwe zonneauto, de Lightyear 2, te hervatten. "De ontwikkeling van de Lightyear 2 staat op dit moment vrijwel geheel on hold en we zijn nu de verschillende opties aan het bekijken", aldus de woordvoerder.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
1 dag geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
1 dag geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
1 dag geleden