Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen betogen in sneeuw voor en tegen ex-president Yoon

Zuid-Koreanen betogen in sneeuw voor en tegen ex-president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden Zuid-Koreanen hebben zondag in de sneeuw bij het presidentiële verblijf in de hoofdstad Seoul betoogd naar aanleiding van de diepe politieke crisis in het land. Er zijn zowel voor- als tegenstanders van de half december uit zijn functie ontheven president Yoon Suk-yeol op de been gekomen. Tegen Yoon is inmiddels een arrestatiebevel uitgevaardigd, maar de presidentiële garde verhindert dat Yoon wordt aangehouden. Volgens de garde is er een juridisch debat gaande over de geldigheid van dat bevel en zolang dat speelt, blijft de garde op zijn post en blijft Yoon in zijn officiële residentie.

Vrijdag mislukte daarom een urenlange poging tot aanhouding door naar schatting 2700 agenten. Het aanhoudingsbevel is volgens advocaten van Yoon onwettig en verloopt maandag. Yoon wordt verdacht van rebellie naar aanleiding van zijn verrassende aankondiging in de avond van 3 december dat er een militaire noodtoestand van kracht was geworden. Dat was gericht "tegen krachten die de staat ondermijnen" en daar bedoelde hij naar verluidt de oppositie mee. De noodtoestand werd onder druk van het parlement snel weer ingetrokken.

Zondagavond begint de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken in Seoul een bezoek aan onder anderen zijn Zuid-Koreaanse collega Cho Tae-yul.

Meer uit Buitenland

Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

3 minuten geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

5 minuten geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

3 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

8 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

9 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

9 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

11 uur geleden