Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen betogen in sneeuw voor en tegen ex-president Yoon

Zuid-Koreanen betogen in sneeuw voor en tegen ex-president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden Zuid-Koreanen hebben zondag in de sneeuw bij het presidentiële verblijf in de hoofdstad Seoul betoogd naar aanleiding van de diepe politieke crisis in het land. Er zijn zowel voor- als tegenstanders van de half december uit zijn functie ontheven president Yoon Suk-yeol op de been gekomen. Tegen Yoon is inmiddels een arrestatiebevel uitgevaardigd, maar de presidentiële garde verhindert dat Yoon wordt aangehouden. Volgens de garde is er een juridisch debat gaande over de geldigheid van dat bevel en zolang dat speelt, blijft de garde op zijn post en blijft Yoon in zijn officiële residentie.

Vrijdag mislukte daarom een urenlange poging tot aanhouding door naar schatting 2700 agenten. Het aanhoudingsbevel is volgens advocaten van Yoon onwettig en verloopt maandag. Yoon wordt verdacht van rebellie naar aanleiding van zijn verrassende aankondiging in de avond van 3 december dat er een militaire noodtoestand van kracht was geworden. Dat was gericht "tegen krachten die de staat ondermijnen" en daar bedoelde hij naar verluidt de oppositie mee. De noodtoestand werd onder druk van het parlement snel weer ingetrokken.

Zondagavond begint de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken in Seoul een bezoek aan onder anderen zijn Zuid-Koreaanse collega Cho Tae-yul.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

30 minuten geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

43 minuten geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

1 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

1 uur geleden
Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

3 uur geleden
Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

4 uur geleden