Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreanen betogen in sneeuw voor en tegen ex-president Yoon

Zuid-Koreanen betogen in sneeuw voor en tegen ex-president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden Zuid-Koreanen hebben zondag in de sneeuw bij het presidentiële verblijf in de hoofdstad Seoul betoogd naar aanleiding van de diepe politieke crisis in het land. Er zijn zowel voor- als tegenstanders van de half december uit zijn functie ontheven president Yoon Suk-yeol op de been gekomen. Tegen Yoon is inmiddels een arrestatiebevel uitgevaardigd, maar de presidentiële garde verhindert dat Yoon wordt aangehouden. Volgens de garde is er een juridisch debat gaande over de geldigheid van dat bevel en zolang dat speelt, blijft de garde op zijn post en blijft Yoon in zijn officiële residentie.

Vrijdag mislukte daarom een urenlange poging tot aanhouding door naar schatting 2700 agenten. Het aanhoudingsbevel is volgens advocaten van Yoon onwettig en verloopt maandag. Yoon wordt verdacht van rebellie naar aanleiding van zijn verrassende aankondiging in de avond van 3 december dat er een militaire noodtoestand van kracht was geworden. Dat was gericht "tegen krachten die de staat ondermijnen" en daar bedoelde hij naar verluidt de oppositie mee. De noodtoestand werd onder druk van het parlement snel weer ingetrokken.

Zondagavond begint de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken in Seoul een bezoek aan onder anderen zijn Zuid-Koreaanse collega Cho Tae-yul.

Meer uit Buitenland

Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

33 minuten geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

2 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

2 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

5 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

10 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

12 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

15 uur geleden