Zuid-Koreaanse ster Son huilt tranen van vreugde na late zege
AL RAYYAN (ANP) - Sterspeler Heung-min Son van Zuid-Korea huilde tranen van vreugde na de plaatsing voor de achtste finales op het WK voetbal. De Aziatische ploeg gaat verder in het toernooi op gemaakte doelpunten na een winnende treffer in de blessuretijd tegen Portugal (2-1).
Zuid-Korea eindigde de groep als tweede dankzij een doelsaldo van 4-4, wat net genoeg was om Uruguay (2-2) achter zich te houden.
Voor Zuid-Korea is het de derde keer in de historie dat de ploeg de knock-outfase haalt na de WK’s van 2002 en 2010. "Dit zijn vreugdetranen", zei Son na afloop. "We hebben heel lang op dit moment gewacht en wij als spelers geloofden helemaal dat we dit konden doen."
Doelstelling Zuid-Korea
"Er waren momenten dat ik niet mijn beste vorm had en ik ben mijn teamgenoten dankbaar dat ze me konden dekken op de momenten dat ik mijn taken niet kon vervullen. Het was ons doel om de achtste finales in te gaan en nu hebben we hogere doelen en we zullen ons best doen om die doelen te bereiken."
"Voetbal is een gek spelletje, vooral nu. Als we de mogelijkheid krijgen om Brazilië te verslaan, zullen we proberen die kans aan te grijpen", aldus de aanvaller van Tottenham Hotspur.
Brazilië tegenstander
Zuid-Korea treft Brazilië in de achtste finales, als de Zuid-Amerikanen als groepswinnaar verder gaan. De Seleção speelt vanavond om 20.00 uur nog tegen Kameroen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
3 uur geleden