Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse president verdedigt beslissing noodtoestand

Zuid-Koreaanse president verdedigt beslissing noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol verdedigde donderdag zijn besluit om vorige week een noodtoestand in het land uit te roepen. Volgens hem was dit nodig om de Noord-Koreaanse hacking binnen de verkiezingscommissie te onderzoeken. Ook zei hij dat het een "presidentieel besluit was om de vrije democratie en constitutionele orde van het land te beschermen tegen de parlementaire dictatuur van de oppositie". Eerder had de president zijn excuses aangeboden voor de beslissing.

Yoon beschuldigde de parlementaire oppositie ervan een "nationale crisis" te veroorzaken. Dit kwam nadat die oppositie opnieuw had aangekondigd een motie te willen indienen om de president af te zetten. Een eerdere poging mislukte omdat parlementariërs van de partij van Yoon wegbleven, waardoor het wettelijke quorum niet werd gehaald. De leider van Yoons eigen partij, Han Dong-hoon, zei donderdag dat de president onmiddellijk moet aftreden.

Meer uit Buitenland

Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

10 minuten geleden
Spanje wil opnieuw migranten legaliseren

MADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.

11 minuten geleden
ICE-directeur moet schending gerechtelijke bevelen uitleggen

MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.

47 minuten geleden
CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

1 uur geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

5 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

5 uur geleden